Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ଜେଲ୍ରୁ ମୁକୁଳିଥିଲେ କଏଦୀ, ପୁଣି ୨ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଗଲେ ଜେଲ୍

26/11/2018 at 11:43 AM

ବିହାର ୨୬|୧୧:  ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ଜେଲ୍ ରୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଜେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ମାତ୍ର ମୁକୁଳିବାର ଦେଢମାସ ପରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ପୁଣି ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ୍ ଗଲେ କଏଦୀ ।

ସେହି କଏଦୀ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ପଓ୍ବନ କୁମାର । ସେ ବିହାରର ଓ୍ବରଙ୍ଗାବାଦ ଜିଲ୍ଲା ନବୀନଗର ଥାନା ପୋଖରାହି ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା। ସେ ଆର୍ମସ ଆକ୍ଟ ମାମଲାରେ ଜେଲ୍ ରେ ସାତ ବର୍ଷର ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିଲେ । ଜେଲ୍ ରେ ରହୁଥିବା ପଓ୍ବନ କୁମାରଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ କିଛି କଏଦୀଙ୍କୁ ୨ ଅକ୍ଟୋବର ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଜେଲ୍ ରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କର ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ସମୟ ଅବଧି ସରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ସେ ଜେଲ୍ ରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦେଢ ମାସ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଜେଲ୍ ଯାଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜେଲ୍ କୁ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ରହିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ମହମ୍ମଦ ସଫିକ୍ ଯିଏକି କିଛି ମାସ ତଳେ ତାଙ୍କ ସହ ଜେଲ୍ ରେ ରହୁଥିଲେ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ପଓ୍ବନ ରାଗରେ ଆସି ନଭେମ୍ବର ୪ତାରିଖରେ ମହମ୍ମଦ ସଫିକ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସଂପର୍କୀୟ ଭାଇ ମହମ୍ମଦ ଗଦିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରଥେମ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଗୁଳିମାରିବା ପରେ ପାଣିରେ ବୁଡାଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ପଓ୍ବନକୁ ୧୮ନଭେମ୍ବରରେ ନବୀନଗରରୁ ଗିରଫ କରି ପୁଣି ସେହି ଜେଲ୍ କୁ ପଠାଇଦେଇଛି ଯେଉଁଠାରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ମୁକୁଳିଥିଲେ ।

ପଓ୍ବନଙ୍କ ଏଭଳି କର୍ତ୍ତୃତ୍ବର ପରିଣାମ ଜେଲ୍ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଛି । ଜେଲ୍ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଦବୀରୁ ହଟାଇଦିଆଯାଇଛି ।

ଜେଲ୍ ରେ ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରରେ କିଛି କଓଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥାଏ । ଚଳିତବର୍ଷ ବିହାର ସରକାର ଆଜୀବନ ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିବା ଏବଂ ୨୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ରେ ରହିସାରିଥିବା ୩୪ଜଣ କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ୨୭ବର୍ଷୀୟ ପଓ୍ବନ ଯିଏକି ଆର୍ମସ ଆକ୍ଟ ମାମଲାରେ ୭ବର୍ଷ ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିଲେ କିଭଳି ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଛଡାଯାଇଥିଲା ତାହାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts