Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ଜେଲ୍ରୁ ମୁକୁଳିଥିଲେ କଏଦୀ, ପୁଣି ୨ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଗଲେ ଜେଲ୍

26/11/2018 at 11:43 AM

ବିହାର ୨୬|୧୧:  ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ଜେଲ୍ ରୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଜେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ମାତ୍ର ମୁକୁଳିବାର ଦେଢମାସ ପରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ପୁଣି ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ୍ ଗଲେ କଏଦୀ ।

ସେହି କଏଦୀ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ପଓ୍ବନ କୁମାର । ସେ ବିହାରର ଓ୍ବରଙ୍ଗାବାଦ ଜିଲ୍ଲା ନବୀନଗର ଥାନା ପୋଖରାହି ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା। ସେ ଆର୍ମସ ଆକ୍ଟ ମାମଲାରେ ଜେଲ୍ ରେ ସାତ ବର୍ଷର ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିଲେ । ଜେଲ୍ ରେ ରହୁଥିବା ପଓ୍ବନ କୁମାରଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ କିଛି କଏଦୀଙ୍କୁ ୨ ଅକ୍ଟୋବର ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଜେଲ୍ ରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କର ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ସମୟ ଅବଧି ସରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ସେ ଜେଲ୍ ରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଦେଢ ମାସ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଜେଲ୍ ଯାଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜେଲ୍ କୁ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ରହିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ମହମ୍ମଦ ସଫିକ୍ ଯିଏକି କିଛି ମାସ ତଳେ ତାଙ୍କ ସହ ଜେଲ୍ ରେ ରହୁଥିଲେ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ପଓ୍ବନ ରାଗରେ ଆସି ନଭେମ୍ବର ୪ତାରିଖରେ ମହମ୍ମଦ ସଫିକ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସଂପର୍କୀୟ ଭାଇ ମହମ୍ମଦ ଗଦିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରଥେମ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଗୁଳିମାରିବା ପରେ ପାଣିରେ ବୁଡାଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ପଓ୍ବନକୁ ୧୮ନଭେମ୍ବରରେ ନବୀନଗରରୁ ଗିରଫ କରି ପୁଣି ସେହି ଜେଲ୍ କୁ ପଠାଇଦେଇଛି ଯେଉଁଠାରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ମୁକୁଳିଥିଲେ ।

ପଓ୍ବନଙ୍କ ଏଭଳି କର୍ତ୍ତୃତ୍ବର ପରିଣାମ ଜେଲ୍ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଛି । ଜେଲ୍ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଦବୀରୁ ହଟାଇଦିଆଯାଇଛି ।

ଜେଲ୍ ରେ ଭଲ ଆଚରଣ ପାଇଁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରରେ କିଛି କଓଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥାଏ । ଚଳିତବର୍ଷ ବିହାର ସରକାର ଆଜୀବନ ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିବା ଏବଂ ୨୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ରେ ରହିସାରିଥିବା ୩୪ଜଣ କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ୨୭ବର୍ଷୀୟ ପଓ୍ବନ ଯିଏକି ଆର୍ମସ ଆକ୍ଟ ମାମଲାରେ ୭ବର୍ଷ ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିଲେ କିଭଳି ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଛଡାଯାଇଥିଲା ତାହାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts