Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର, ମାଡ଼ ମାରି ପିଠିରେ ‘ଆତଙ୍କବାଦୀ’ ଲେଖିଲେ ଜେଲର

4/11/2021 at 4:41 PM

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ୦୪/୧୧ : ପଞ୍ଜାବର ବାର୍ନାଲା ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବିଚାରଧୀନ କଏଦୀ ଜେଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅତ୍ୟାଚାର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଜେଲର କଏଦୀଙ୍କ ପିଠିରେ ପଞ୍ଜାବୀ ଭାଷାରେ ‘ଆତଙ୍କବାଦୀ’ ଲେଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ରାଜ୍ୟର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଖଜିନ୍ଦର ସିଂ ରାନ୍ଧୱା ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। କରମଜିତ ସିଂ ନାମକ ଜଣେ ୨୮ବର୍ଷୀୟ କଏଦୀ ମାନସା ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଅଦାଲତରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କଏଦୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୋଚନୀୟ । ଏଡସ୍ ଏବଂ ହେପାଟାଇଟିସ୍ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଲଗା ୱାର୍ଡରେ ରଖାଯାଏ ନାହିଁ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ‘ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଅତ୍ୟାଚାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲି ସେତେବେଳେ ଜେଲ୍‌ରେ ମୋତେ କଟାକ୍ଷ କରିଥିଲେ।’ ଜେଲର ବଲବୀର ସିଂହ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କରମଜିତ ସିଂଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଏପରି ବାହାନା କରୁଥିବା ନେଇ କୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କଏଦୀଙ୍କର ଏପରି ମନଗଢ଼ା କାହାଣୀ ତିଆରି କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି । ଏନଡିପିଏସ୍ ଆକ୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହତ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୧ଟି ମାମଲାରେ ସେ ଜେଲ୍‌ରେ ଅଛି । ଏବେ ସେ ଆମ ଉପରେ ରାଗିଥିବାରୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛି । ସଙ୍ଗରୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ରହିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏମିତି କରୁଥିଲା ।

ଜେଲର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରମଜିତ ସିଂହ ଥରେ ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ଖସି ପଳାଇଥିଲା । ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାନ୍ଧୱା ଜେଲ ଏଡିଜିପି ପି.କେ ସିହ୍ନାଙ୍କୁ କଏଦୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭଲଭାବେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଓ ତାଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଫିରୋଜପୁର ଡିଜି ତାଜିନ୍ଦର ସିଂହ ମୋର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts