Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ପ୍ରିନସ୍ପାଲଙ୍କ ଦବଙ୍ଗଗିରୀ- ଚାମ୍ବର ଭିତରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ, ସିଏଲ୍ସି ପାଇଁ ଟଙ୍କାମଗାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାଡ

19/10/2019 at 5:49 PM

ଉଦଳା ୧୯।୧୦ – ସିଏଲସି ପାଇଁ ଟଙ୍କା ମଗାଗଲା, ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଛାତ୍ରକୁ ମରାଗଲା ମାଡ । ଅତି ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଭାବେ କଲେଜ ପ୍ରିନିସିପାଲ ଓ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରିନିସିପାଲଙ୍କ ଚାମ୍ବରରେ ମାଡ ମାରିଲେ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ପୁରୁଣା ବାରିପଦା ଆଞ୍ଚଳିକ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର । କଲେଜର ପ୍ରିନସିପାଲ ମାଡ ମାରିବାର ଭିଜୁଆଲ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଗୋପବନ୍ଧୁନଗର ବ୍ଲକରେଥିବା ଅଧୀନ ପୁରୁଣା ବାରିପଦା ଆଞ୍ଚଳିକ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଛାତ୍ର ଅସନ୍ତୋଷକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା । କଲେଜର ଯୁକ୍ତ ତିନି ଦ୍ବିତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତି ନିଜ ସିଏଲସି ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରିନସିପାଲ ଓ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ପଇସା ମାଗି ମାଡ ମାରିବା ସହ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାର ସିସିଟିଭି ଭିଜୁଆଲ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଛାତ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଥିଲା , ପ୍ରିନସିପାଲଙ୍କୁ ବଦଳି କରିବାକୁ ଦାବି କରି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ କରିଥିଲେ । ପ୍ରିନସିପାଲଙ୍କ ବଦଳି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମିଳିବା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ।

ଘଟଣା ଅନୁଯାୟୀ ଦେବାଶିଷ ସିଏଲ୍ ସି ନେବାକୁ କଲେଜକୁ ଆସିଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ସିଏଲସି ବାବଦକୁ ତାଙ୍କୁ  ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଗା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପୁଣି  ୭ ହଜାର ୫୦୦ଟଙ୍କା  ମଗାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଛାତ୍ର ଜଣକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ପରେ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ  କଲେଜର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ମନୋଜ ସାହୁ । ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କ ଚାମ୍ବର ଭିତରେ ସିଏଲସିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ  ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା  ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଶଶିଭୂଷଣ ମିଶ୍ର ଦେବାଶିଷଙ୍କୁ ପେଲା ଠେଲା କରିଥିଲେ । ଆଉ ଏହା ପରେ  ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ଦବଙ୍ଗଗିରି । କିନ୍ତୁ ଘଟଣା ନେଇ ପ୍ରିନସିପାଲଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କିଛି କରି ନଥିବା କହିଛନ୍ତି । 

ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରିନସିପାଲଙ୍କ ବଦଳି ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଇବେ ବୋଲି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts