Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବାପା ହେଲେ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି, କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମଦେଲେ ମେଘନ ମର୍କେଲ

7/06/2021 at 8:02 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୬ : ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ବାପା ମାଆ ହେଲେ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ମେଗନ୍ ମର୍କଲେ । କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ମେଘନ ମର୍କେଲ । ବ୍ରିଟେନର ଡ୍ୟୁକ୍ ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ତାଙ୍କ ଝିଅ ରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାଆ ରାଜକୁମାରୀ ଡାଏନାଙ୍କ ନାମକୁ ମିଶାଇ ଲିଲିବେଟ ଡାଏନା ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଆ ଓ ଝିଅ ଉଭୟ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଆମେରିକାରେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରିନ୍ସ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ମେଗନଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦମ୍ପତି ସେମାନଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ତାନ ଲିଲିବେଟ୍ ‘ଲିଲି’ ଡାଏନା ମାଉଣ୍ଟବ୍ୟାଟେନ୍-ୱିଣ୍ଡସରକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ଶିଶୁର ଓଜନ ସାତ ପାଉଣ୍ଡ ୧୧ ଓଜ ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୩.୪୯ କିଲୋଗ୍ରାମ । ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ନାମ ‘ଲିଲିବେଟ୍’ ରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରିୟ ନାମ ଅଟେ । ଅନ୍ୟ ନାମ ତାଙ୍କ ଜେଜେମା ଏବଂ ହ୍ୟାରିଙ୍କ ମାତାଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବ୍ରିଟେନର ସିଂହାସନର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଝିଅ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ରହିବେ । ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ଖବର ସହିତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଚିତ୍ର ପ୍ରକାଶ ପାଇନାହିଁ । ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଏକ ସମୟରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ରାଜ ପରିବାର ଏବଂ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ବଢିଛି । ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅପ୍ରା ୱିନଫ୍ରେଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ହ୍ୟାରି ଏବଂ ମେଘନ୍ ଏହିପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ, ଯାହା ରାଜ ପରିବାରର ଅନେକ ସମାଲୋଚନାର କାରଣ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts