Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲସ୍‌ଙ୍କୁ କରୋନା ଡର, ହାତ ମିଳାଇଲେ ନାହିଁ, କଲେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଭଳି ନମସ୍ତେ

12/03/2020 at 5:54 PM

ଲଣ୍ଡନ ୧୩।୦୨ :  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ଆତଙ୍କିତ କରିଛି।  ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାରେ ୪୨ଶହରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ୧ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସାରାବିଶ୍ବରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶକୁ ବ୍ୟାପିସାରିଲାଣି କରୋନା । ଚୀନ୍‌ ପରେ ଏବେ ଇଟାଲୀ ଓ ଇରାନ ବେଶି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ନିଜ ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ସାମୟିକ ଭାବେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ତେବେ କରୋନାରୁ ସଂକ୍ରମଣରୁ କିପରି ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବେ , ସାରା ସାରା ଦେଶ ପାଇଇ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ହାତ ମିଳାଇବା ବଦଳରେ ‘ନମସ୍ତେ’ କରିବା ସଂକ୍ରମଣର ରୋକିବାରେ ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ବୋଲି ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି । ଲଣ୍ଡନର ରାଜ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନମସ୍ତେ କରିବାର ଭିଡିଓ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେବାର ଲାଗିଛି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଲଣ୍ଡନ ପାଲାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲସ୍‌ଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଥିଲେ । ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲସ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରି ଅଭିଭାଦନ ଜଣାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ନମସ୍କାର କରିବାର  ଏହି ଭିଡିଓଟି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଇଏଫଏସ୍‌ ଅଧିକୀର ପରଭେନ୍‌ କାସଓ୍ବାନ ଏହି ଭିଡିଓ କ୍ଲିପକୁ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ସହ କ୍ୟାପସନ୍‌ରେ ‘ନମସ୍ତେ’ ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

୧୨ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓରେ ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲ୍ସ ତାଙ୍କ କାରରେ ଲଣ୍ଡନ ପାଲାଡିୟମରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି | ତାଙ୍କ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ହାତ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ଏବଂ ହଠାତ୍ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତି ଏବଂ ନମସ୍ତେ କହିବା ସହିତ ଅଭିବାଦନ କରନ୍ତି |

   Related Posts