Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : MDH ମସଲାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଧର୍ମପାଲ ଗୁଲାଟୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଗୋପ : ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ ପଶିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣିଲେ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମିଳିଲାନି ଜାମିନ୍, ନିଜ ବେକ କାଟିଦେଲେ କଏଦୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଆଜି ଗୁଜରାଟ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶୁଭାଇ ପଟେଲଙ୍କୁ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

30/10/2020 at 8:36 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୧୦: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ଯିବେ ଗୁଜରାଟ । ତେବେ ଆଜିଠାରୁ ସେ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଗୁଜରାଟ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଯିବେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଗୁଜରାଟ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶୁଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବେ ଓ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବେ। ଏହା ପରେ ପିଏମ ମୋଦି ଦିନ ୧୨ଟାରେ କେଭଡିଆରେ ଆରୋଗ୍ୟ ଓ୍ବାନ ଓ ଆରୋଗ୍ୟ କୁଟୀର ଉଦଘାଟଠନ କରିବେ। ଏହା ପରେ ଦିନ ୧ଟାରେ ସେ ଏକତା ମଲର ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ। ତା’ପରେ ମୋଦି ଚିଲଡେନ ନ୍ୟୁଟିସ୍ରନ ପାର୍କ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପରେ ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଗୁଜରାଟ ଗ୍ରସ୍ତ ହେବ। ସେ ସର୍ଦାର ପଟେଲ ଜୁଲୋଜିକାଲ ପାର୍କ ଜଙ୍ଗଲ ସଫାରି ଉଦଘାଟନ କରିବେ ଯାହା ଭାରତର ଲୌହ ପୁରୁଷଙ୍କ ୧୮୨ ମିଟର ପ୍ରତିମୂର୍ତି ପାଖରେ ରହିଛି। କେଭାଡିଆରେ ରାତ୍ରି ପ୍ରବାସ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଗୁରୁବାର ଗୁଜରାଟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶୁଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଥିଲା। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। କେଶୁଭାଇ ୧୯୯୫ ଓ ୧୯୯୮ରୁ ୨୦୦୧ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts