Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୩୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୫ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଓ ବାହାରେ କରାଯାଉଛି ସାନିଟାଇଜ୍
  • ||
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୨୯୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୦୧ ନୂତନ ମାମଲା, ଗଲାଣି ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

4/04/2020 at 5:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୪: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବଢୁଥିବା ମାମଲାକୁ ନେଇ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଆଲର୍ଟ ରହିଛି। ଏହାରି ଆଧାରରେ ପ୍ରତି ଦିନ  ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଉଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲଭ ଅଗ୍ରଓ୍ଵାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୦୧ଟି ନୂତନ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହି ସମୟରେ ୧୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁହଁ ଘୋଡାଇ ରଖିବାକୁ ଆଡଭାଇଜରି ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୨୯୦୨ଟି କରୋନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରୁ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଏହି ମହାମାରୀ ଭାଇରସରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ୧୮୩ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। କରୋନା ମୁକାବିଲାକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ୧.୩୪ ଲକ୍ଷ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଛି। ଟେଷ୍ଟିଂ ବଢାଇବା ଉପରେ ଜୋର ଦିଆଯାଉଛି। ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକୁ ଡାକ୍ତରୀ ଉପକରଣ ପଠାଯାଉଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ୧୭ ରାଜ୍ୟରେ ତବଲିଗି ଜମାତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ୧୦୨୩ ଜଣଙ୍କଠାରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।

ଲଭ ଅଗ୍ରଓ୍ଵାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମ ପାଖରେ ଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କରୋନାରେ ଯାହାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ବହୁବିଧ ରୋଗରେ ପୀଡିତ। ତେଣୁ ବହୁବିଧ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ପାଳନ କରନ୍ତୁ। ବିଶ୍ଵ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସରକାରଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପ ଧିରେ ଧିରେ ସଫଳ ହେଉଛି ଏବଂ ଯଦି ଏଥିରେ ତ୍ରୁଟି ରହେ ତେବେ ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଟ୍ ଚିହ୍ନଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ସମ୍ବନ୍ଧିତ। ତେଣୁ ସବୁ ସ୍ତରରେ ଆମର ଗୋଟିଏ ପ୍ରୟାସ ହେବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଆମେ ଏକାଠି ମିଶି କାମ କରିବା।

   Related Posts