Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଓବାମାଙ୍କୁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ – ‘ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପାଇଁ ସେ ଯୋଗ୍ୟ ନଥିଲେ’

18/05/2020 at 12:09 PM

ୱାସିଂଟନ ୧୮/୦୫ : ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତ୍ତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରାକ ଓବାମା କରୋନା ମୁକାବିଲା ମାମଲାରେ ଟ୍ରମ୍ପକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ | ଓବାମାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପରେ ମାମଲା ଗମ୍ଭୀର ହୋଇଛି | ଓବାମାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ ପରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କଡା ଜବାବ୍ ଦେଇଛନ୍ତି | ଓବାମାଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିର ଆଖ୍ୟା ଦେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ | ରବିବାର ଦିନ ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସରେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଥିଲେ ଯେ ଓବାମା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ନଥିଲେ | ଶନିବାର ଦିନ ଓବାମା ଆମେରିକାର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ତରିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲେ | ଏହାପରେ ରବିବାର ଦିନ ଓବାମାଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରି ଟ୍ରମ୍ପ ଏହିଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ଓବାମା କହିଥିଲେ ଯେ କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଆମେରିକୀୟ ନେତୃତ୍ୱର ପର୍ଦାଫାଶ କରିଛି | ଓବାମା କେଉଁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁ ନ କହି କହିଥିଲେ ଯେ ଏତେ ପ୍ରଭାରୀ ଥାଇ କଣ କରୁଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେରିକାରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି | ତେବେ ଆମେରିକାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ମାମଲା ଏବେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ରବିବାର ଦିନ ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୮୨୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଆମେରିକାରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୮୯ ହଜାର ୫୫୦ ଜଣ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି | ମେ ୧୦ ତାରିଖରେ ସବୁଠାରୁ କମ ସଂଖ୍ୟାରେ ୭୭୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ଜନ୍ସ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅନୁସାରେ ଆମେରିକାରେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୧୪ ଲକ୍ଷ ୮୬ ହଜାରକୁ ଟପିଛି | ନ୍ୟୁୟର୍କ, ନ୍ୟୁଜର୍ସି, ମେସେଚୁସେଟ୍ସ୍ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି | 

   Related Posts