Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

କରୋନା ବିରୋଧରେ ଆମେରିକାର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ, ଆଉ କିଛି ସମୟରେ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ଘୋଷଣା କରିବେ ଟ୍ରମ୍ପ !

13/03/2020 at 10:02 PM

ଓ୍ଵାଶିଂଟନ ୧୩।୦୩: ଚୀନର ଉହାନ ସହରରୁ ବ୍ୟାପିଥିବା କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିଶ୍ଵ ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଇ ସାରିଛି। ଆମେରିକା ଓ ଭାରତ ସମେତ ଦୁନିଆର ୧୧୮ରୁ ଅଧିକ ଦେଶରେ କରୋନା ବ୍ୟାପି ସାରିଛି। ଏବେ କରୋନାର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜାତୀୟ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ବିପଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜାତୀୟ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଘୋଷଣା କରି ପାରନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁସାରେ ଆଜି ରାତି ୧୨ଟା ୩୦ରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କରୋନା ଭୂତାଣୁକୁ ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିବେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଏହି ସମୟରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଆମେରିକାରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଘୋଷଣା କରିବେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା  ଏକ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାର ୧୪୩ରୁ ଅଧିକ ହୋଇ ସାରିଛି। କରୋନାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୫୦୮୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଛି ଏବଂ ୭୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଚୀନ ପରେ  କରୋନା ଭୂତାଣୁରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ମାମଲା ୟୁରୋପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଶ୍ଵ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜେନେରାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୟୁରୋପ କରୋନା ଭୂତାଣୁର କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ୬ ମାମଲା, ହରିୟାଣାରେ ୧୭, କେରଳରେ ୨୨, ରାଜସ୍ଥାନରେ ୩, ତେଲଙ୍ଗାନାରେ ୧, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ୧୧, ଲଦାଖରେ ୩, ତାମିଲନାଡୁରେ ଏକ, ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୨ ମାମଲା, ପଞ୍ଜାବରେ ଏକ ମାମଲା, କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୭, ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ଏକ ମାମଲା ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୭ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

   Related Posts