Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ ଅକ୍ଷୟ ଠାକୁରର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଗ୍ରାହ୍ୟ

5/02/2020 at 8:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୨:  ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ ଅକ୍ଷୟ ସିଂ ଠାକୁରର ରାଜକ୍ଷମା ନିବେଦନ ବୁଧବାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାମଲାର ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁକେଶ ଓ ବିନୟଙ୍କ କ୍ଷମା ନିବେଦନ ମଧ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ଅଗ୍ରାହ୍ୟ  କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାମଲାରେ ପବନ ଲାଗି ସମସ୍ତ ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପ ଉନ୍ମୁକ୍ତ ରହିଛି। ଏ ଦିଗରେ ପବନର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନଥିବାରୁ ନିର୍ଭୟା ଅପରାଧୀଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ନେଇ ଏବେବି ଅନିଶ୍ଚିତତା ଜାରି ରହିଛି।

ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ବୁଧବାର ତିହାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରୁଜୁ ପିଟିସନରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ନିର୍ଭୟା ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ଲାଗି ନିବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ  ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଜଷ୍ଟିସ୍ ସୁରେଶ କୁମାର କୈତ ଫୈସଲା ପାଠ କରି ଉପଲବ୍ଧ ଆଇନଗତ ଉପଚାରରେ ଦୋଷୀମାନେ ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆବେଦନ କରିପାରନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଅଧିକାରୀ ଆଇନ ଅନୁସାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିପାରିବେ। ଏହା ସହ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲେ।

ହାଇକୋର୍ଟ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଆବେଦନ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ ହେବା ପରେ ଡେଥ୍ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି ଲାଗି ଅଧିକାରୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏଣୁ କୋର୍ଟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଉର୍ତ୍ସନା କରିଥିଲେ। ତେବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବୁଧବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅପିଲ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  

   Related Posts