Wednesday, December 11, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ୟେଦୁରପ୍ପା ସରକାରଙ୍କ ଅଗ୍ନିପରୀକ୍ଷା ଗୁରୁବାର, ଫଳାଫଳ ଉପରେ ରହିଛି ସାରା ଦେଶର ନଜର

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୪।୧୨ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୧୫ଟି  ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଡିସେମ୍ବର ୫ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ଭୋଟଗ୍ରହଣ ହେବ। ।ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଡିସେମ୍ବର ୯ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍. ୟଦୁରପ୍ପାଙ୍କ  ୪ମାସର ସରକାର ରହିବ ନା ଗଡିବ ଏବେ ତା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି।

ଏହି ଉପନିର୍ବାଚନ ରାଜ୍ୟର ଅଠାନୀ, କଗୱାଡ, ଗୋକକ, ୟେଲାପୁର, ହିରେକେରୁର, ରାନୀବେନ୍ନୁର, ବିଜୟନଗର, ଚିକବେଲାପୁର, କେ.ଆର.ପୁରା, ୟଶବନ୍ତପୁରା, ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ଲେ ଆଉଟ୍, ଶିବାଜୀ ନଗର, ହୋସାକୋଟେ, କେ.ଆର.ପେଟେ ଓ ହୁନସୁର ଆଦି ଆସନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶାସନ ହାତକୁ ଆସୁଆସୁ ଖସିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ବିଜେପି ଲାଗି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ  ମନେ କରାଯାଉଛି।

୧୫ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପିକୁ ଯେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୮ଟି ହାତେଇବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଏଥିରୁ ଗୋଟିଏ ବି ଆସନ କମେ ତେବେ ବିଜେପିକୁ କ୍ଷମତା ହରାଇବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ସମସ୍ତ ବିଦ୍ରେହୀ ନେତା (କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜେଡିଏସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ନେତା)ଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ତେବେ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ସେମାନେ ଛାଡି ଆସିଥିବା ଦଳର କର୍ମୀ ଓ ସଙ୍ଗଠନ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ସାଥ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି।

ଗତ ନଭେମ୍ବର ୧୩ ତାରିଖରେ ଏହି ନେତାମାନଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁନଃ ଜନମତ ଲୋଡିବାକୁ କହିଥିଲେ। ତେବେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ରାଜ୍ୟର ଦକ୍ଷିଣ ଓ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରପେକ୍ଷ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ଲାଗି ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ସୁରକ୍ଷା ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଛି।  

390 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର