Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ୟେଦୁରପ୍ପା ସରକାରଙ୍କ ଅଗ୍ନିପରୀକ୍ଷା ଗୁରୁବାର, ଫଳାଫଳ ଉପରେ ରହିଛି ସାରା ଦେଶର ନଜର

4/12/2019 at 10:24 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୪।୧୨ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୧୫ଟି  ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଡିସେମ୍ବର ୫ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ଭୋଟଗ୍ରହଣ ହେବ। ।ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଡିସେମ୍ବର ୯ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍. ୟଦୁରପ୍ପାଙ୍କ  ୪ମାସର ସରକାର ରହିବ ନା ଗଡିବ ଏବେ ତା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି।

ଏହି ଉପନିର୍ବାଚନ ରାଜ୍ୟର ଅଠାନୀ, କଗୱାଡ, ଗୋକକ, ୟେଲାପୁର, ହିରେକେରୁର, ରାନୀବେନ୍ନୁର, ବିଜୟନଗର, ଚିକବେଲାପୁର, କେ.ଆର.ପୁରା, ୟଶବନ୍ତପୁରା, ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ଲେ ଆଉଟ୍, ଶିବାଜୀ ନଗର, ହୋସାକୋଟେ, କେ.ଆର.ପେଟେ ଓ ହୁନସୁର ଆଦି ଆସନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶାସନ ହାତକୁ ଆସୁଆସୁ ଖସିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ବିଜେପି ଲାଗି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ  ମନେ କରାଯାଉଛି।

୧୫ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପିକୁ ଯେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୮ଟି ହାତେଇବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଏଥିରୁ ଗୋଟିଏ ବି ଆସନ କମେ ତେବେ ବିଜେପିକୁ କ୍ଷମତା ହରାଇବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ସମସ୍ତ ବିଦ୍ରେହୀ ନେତା (କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜେଡିଏସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ନେତା)ଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ତେବେ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ସେମାନେ ଛାଡି ଆସିଥିବା ଦଳର କର୍ମୀ ଓ ସଙ୍ଗଠନ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ସାଥ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି।

ଗତ ନଭେମ୍ବର ୧୩ ତାରିଖରେ ଏହି ନେତାମାନଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁନଃ ଜନମତ ଲୋଡିବାକୁ କହିଥିଲେ। ତେବେ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ରାଜ୍ୟର ଦକ୍ଷିଣ ଓ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରପେକ୍ଷ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ଲାଗି ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ସୁରକ୍ଷା ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଛି।  

   Related Posts