Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ପାର୍ଟି ଅଫିସରୁ ହଟିବ ମହାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆବାସ, ସଭାପତିଙ୍କ ହାତରେ ରହିବ କ୍ଷମତା କେନ୍ଦ୍ର

30/10/2021 at 10:55 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୧୦ :  ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ନିଜ ସଂଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ କସରତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟରୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ସଂଗଠନକୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥାପିତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ଅଧୀନରେ ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସଂଗଠନର ସାଧାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୃହ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଏବେ ଶେଷ କରାଯାଇପାରେ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଏବେ କେବଳ ଅଫିସ କାମ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯିବ । ଏଠାରେ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସାଂଗଠନିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ ।

ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସଂଗଠନ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥାନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ସର୍ବସର୍ବା ମାନିଥାନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ । କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ଦଳୀୟ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଛାଡି ସଂଗଠନର ମହାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ସମାନ୍ତର ସଂଗଠନ କରିଥାନ୍ତି । ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ସଂଗଠନ ମହାମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଦଳୀୟ ସଭାପତିଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷମତାଶୀଳ ରହିଥିବା ନଜିର ରହିଛି । ସଂଗଠନର ମହାମନ୍ତ୍ରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରହୁଥିବା ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ ବଢିଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ତେବେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ, ବିଜେପି ଏହି ସବୁ ସ୍ଥିତିକୁ ବଦଳାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସଂଗଠନରେ ସମାନ୍ତରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିପାରିବା ସହ ଭଲ ଢଙ୍ଗରେ କାମ ହୋଇପାରିବ। ଏହାଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ କ୍ଷମତା ରହିପାରିବ । ଦଳକୁ ମଜବୁତ ଓ କାମରେ ସ୍ୱଚ୍ଚତା ପାଇଁ ଏହି ସବୁ କଠିନ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବିଜେପି ଏବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଯାହାଦ୍ୱାର ଦଳରେ ସୁରୁଖୁରୁରେ କାମ ହୋଇପାରିବ ।

   Related Posts