Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ରମଜାନ୍‌ ମାସ ପାଳନ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ : ପୋଲିସ- ସିଏମ୍‌ସି-ମୁସଲିମ୍‌ ଧର୍ମଗୁରୁଙ୍କ ଆଲୋଚନା, ମସଜିଦ୍‌ରେ ମୌଲବିଙ୍କ ସହ ୩ ଜଣ କରିପାରିବେ ପ୍ରାର୍ଥନା

21/04/2020 at 1:58 PM

କଟକ ୨୧।୦୪: ଲକ୍‌ଡାଉନ କଟକଣା ଭିତରେ ଆଗାମୀ ପବିତ୍ର ରମଜାନ୍‌ ମାସ ପାଳନ ନେଇ ଆଜି କମିସନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୋଲିସ, ସିଏମ୍‌ସି ଓ ମୁସଲିମ୍‌ ଧର୍ମଗୁରୁମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ଡିସିପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ବୈଠକରେ ରମଜାନ୍‌ ପାଳନ ନେଇ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ମସଜିଦ୍‌ରେ କେବଳ ମୌଲବୀଙ୍କ ସହିତ ସବାଧିକ ଆଉ ୩ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ନମାଜ ପାଠ ବା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଆଜାନ୍‌ ସମୟରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ତଥା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯିବା ସହିତ ଉପାସ ରହିବା ଓ ଭାଙ୍ଗିବାର ସମୟ ସୂଚିତ କରାଯିବ । ଘରେ ଭିତରେ କେବଳ ପରିବାର ଲୋକମାନେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିପାରିବେ । ପଡ଼ୋଶୀ କିମ୍ୱା ଅନ୍ୟ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଘରକୁ ଆସି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେନି । କୌଣସି ମୌଲବୀ ଘରକୁ ଘର ଯାଇ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବେ ନାହିଁ । ଯଦି କେହି ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ରହୁଛନ୍ତି ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଘରକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଶାସନକୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

ଅତି ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ଛଡ଼ା ଗ୍ରୋସରୀ ଓ ପରିବା ପାଇଁ କେହି ବାଇକ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ନାହିଁ । ଉପବାସ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ଯାଇ କେହି ଭିଡ଼ କରିବେ ନାହିଁ । ଏହି ପବିତ୍ର ମାସରେ ମୁସଲିମ୍‌ ସାହିକୁ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ, ସଫେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ସିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ପକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ବୈଠକରେ ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂହ, ସିଏମ୍‌ସି କମିସନର ଅନନ୍ୟା ଦାସ, ଧର୍ମଗୁରୁ ଓ ମୁରବିମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

   Related Posts