Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଥିଲା ସୋସାଇଟି: ଲଗାଇଲା ‘ନୋ କିସିଂ ଜୋନ୍’ ବୋର୍ଡ

1/08/2021 at 2:32 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୧/୦୮ : ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଆବାସିକ ସୋସାଇଟି ଲକଡାଉନ ସମୟରୁ ଏକ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଚିନ୍ତିତ। ଏହି ସମସ୍ୟା ଦମ୍ପତିମାନଙ୍କୁ ନେଇ। ବାସ୍ତବରେ, ସୋସାଇଟିର ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲକଡାଉନ ସମୟରୁ କିଛି ଦମ୍ପତି ତାଙ୍କ ସୋସାଇଟି ପାଖ ରାସ୍ତାରେ ଆସି ବସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ସେମାନେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଚୁମ୍ବନ ଭଳି ଆପତ୍ତିଜନକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ଫଳରେ ସୋସାଇଟିରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏସବୁ ପସନ୍ଦ ହେଲାନାହିଁ। ତେଣୁ ସୋସାଇଟି ଫାଟକ ବାହାରେ ‘ନୋ କିସିଂ ଜୋନ୍’ ଲେଖିଦେଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଠାରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଆଗମନ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ କମିଯାଇଛି।

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକମାନେ ‘ନୋ ସ୍ମୁକିଙ୍ଗ ଜୋନ’, ‘ନୋ ରଶ୍ ଡ୍ରାଇଭିଂ’ ଏବଂ ‘ନୋ ଲିଟରିଂ’ ଭଳି ସାଇନ୍ ବୋର୍ଡ ଦେଖିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏଥର ‘ନୋ କିସିଂ ଜୋନ୍’ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଲେଣି। ଏହି ସାଇନ୍ ବୋର୍ଡ ମୁମ୍ବାଇର ବୋରିଭଲିର ସତ୍ୟମ୍ ଶିବମ୍ ସୁନ୍ଦରମ୍ ସୋସାଇଟିର ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଲଗାଯାଇଛି।

ସୋସାଇଟିରେ ରହୁଥିବା ଦମ୍ପତି କରନ ଏବଂ ରୁଚି ପ୍ରଥମେ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ନିକଟ ରାସ୍ତାରେ ଆପତ୍ତିଜନକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲେ। ସେ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲେ। କର୍ପୋରେଟର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ପୋଲିସକୁ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କରନ ଏବଂ ରୁଚିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ତରଫରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନଥିଲା। ଏହା ପରେ ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟମାନେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ବିଚାର କରିବା ପରେ ଗେଟ୍ ବାହାରେ ‘ନୋ କିସିଂ ଜୋନ୍’ ବୋର୍ଡ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ ମନେ କରିଥିଲେ।

ସୋସାଇଟିର ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକଡାଉନ ସମୟରୁ ଦମ୍ପତିମାନେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ କାର୍, ବାଇକ୍ ଯୋଗେ ଏଠାକୁ ଆସୁଥିଲେ ଏବଂ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହୁଥିଲେ। ଫଳରେ ସୋସାଇଟିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅଡୁଆ ଲାଗୁଥିଲା। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସାଇନ୍ ବୋର୍ଡ ଲଗାଇବା ପରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ କେବଳ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତି।
ସୋସାଇଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଡଭୋକେଟ ବିନୟ ଅନସୁରକର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଆମେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କରୁଥିବା କାମକୁ ବିରୋଧ କରୁଛୁ। ଏହା ଆମ ଘର ସାମ୍ନାରେ ଘଟୁଥିଲା | ଅନେକ ଶିଶୁ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧ ସୋସାଇଟିରେ ରହୁଛନ୍ତି | ଦୁଇ ମାସ ପୂର୍ବେ ଆମେ ରାସ୍ତାରେ ‘ନୋ କିସିଂ ଜୋନ୍’ ବୋର୍ଡ ଲଗାଇଦେଲୁ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆଇପିସିର କିଛି ଧାରା ଅଧୀନରେ ଅପରାଧ ଅଟେ।’

   Related Posts