Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ସେରଗଡ଼ ଝରଣାଘାଟି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ୧୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର, କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡ଼କରୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରତାପ ଷଡଙ୍ଗୀ

6/12/2020 at 9:20 PM

ନୀଳଗିରି,୪/୧୨  ଦିନକୁ ଦିନ ଜନସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କାରଣରୁ  ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ସେରଗଡ଼ ଉଦଳା ବାରିପଦା ରାସ୍ତାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ଏହି ରାସ୍ତାକୁ ୪ଲାଇନ ବିଶିଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କେନ୍ଦ୍ର ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହଁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୧୮ ଓ ୧୬ ରେ ବାଇପାସ ଓ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପତ୍ର ଲେଖିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ପତ୍ରକୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗକଡରୀ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ସେରଗଡ଼ ଓ ଝରଣାଘାଟି ରାସ୍ତା ଚାରି ଲାଇନ ପାଇଁ ୧୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ -୧୮  ଅଗିରା ନିଜଟରେ ଓଭରବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ, ସେରଗଡ଼ ଖନ୍ତାପଡା ମଧ୍ୟରେ ଗଉଡୁଣିପୋଖରୀ ନିକଟରେ ଅଣ୍ଡର ବାଇପାସ, ନିର୍ମାଣ, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ-୧୬ ଭଦ୍ରକ ବାଲେଶ୍ଵର ସେକ୍ସନ, ଜାତୀୟରାଜପଥ-୧୮ ବାଲେଶ୍ଵର -ବାରିପଦା-ଝାରପୋଖରିଆ ସେକ୍ସନ, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ-୬୦ ବାଲେଶ୍ଵର-ଖଡକପୁର ସେକ୍ସନ ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଥମଞ୍ଜୁର ସରିଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଗଡ଼କରୀ ପତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ସବୁ ଅର୍ଥ ସିଆରଆଇଏଫ ଫଣ୍ଡରୁ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଇଛି। ଏପରିକି ଓଡିଶାର ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସଦା ସର୍ବଦା ସେ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ ସହିତ ରହିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇ ପତ୍ର ପାଇବା ଓ କଥା ରଖିବା ପରେ ଗଡ଼କରୀଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ବହୁ ଦିନରୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିବା ଓ ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ସାଧୁବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts