Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||
  • ସୋର : ରୂପା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି ନେଇଗଲେ ଚୋର, ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ବି ଲୁଟ୍
  • ||
  • କଟକ : କୁମ୍ଭମେଳା ଫେରନ୍ତା ୧୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କଡାକଡି
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ପୋଲିସ-ନକ୍ସଲ ଗୁଳିବିନମୟ : ଜଣେ ନିହତ, ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମହୁଲ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ କହିଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର, ମେ ୨ରେ ମୋର ପୂର୍ବ ଟ୍ଵିଟ୍‌କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେବେ

27/02/2021 at 3:49 PM

କୋଲକାତା ୨୭।୦୨: ତାରିଖ ଘୋଷଣା ସହିତ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନୀ ରଣାଙ୍ଗନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ନିର୍ବାଚନୀ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କହିଛନ୍ତି, ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଲଢେଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଲଢାଯିବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନୀ ରଣନୀତିକାର ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଟ୍ଵିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କେବଳ ନିଜ ଝିଅକୁ ଚାହୁଁଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ନିଜର ଏକ ପୁରୁଣା ଟ୍ଵିଟ୍‌ ଉପରେ ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଟ୍ଵିଟ୍‌ରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କହିଥିଲେ ଯେ, ବିଜେପିକୁ ୯୯ରୁ ଅଧିକ ଆସନ ମିଳିବ ନାହିଁ।

ଶନିବାର ନିଜର ଏକ ଟ୍ଵିଟ୍‌ରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କହିଛନ୍ତି, ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଲଢେଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଲଢାଯିବ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କେବଳ ନିଜର ଝିଅ ଚାହୁଁଛି। ବଙ୍ଗାଲର ଲୋକେ ନିଜର ସନ୍ଦେଶ ସହିତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର ରାଇଟ୍‌ କାର୍ଡ ଦେଖାଇବାକୁ ଦୃଢ ସଂକଳ୍ପ ରହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ନିଜର ଏହି ଟ୍ଵିଟ୍‌ରେ ପୂର୍ବଥର କରିଥିବା ଦାବିକୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି। ସେ ଡିସେମ୍ବର ୨୧ରେ କରିଥିବା ଏକ ଟ୍ଵିଟ୍‌କୁ ପୁଣି ଥରେ ଦୋହରାଇ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ୯୯ରୁ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିଲେ ସେ ନିର୍ବାଚନୀ ରଣନୀତିକାର କାମ ଛାଡି ଦେବେ। ଏହି ଟ୍ଵିଟ୍‌କୁ ମନେ ପକାଇ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି, ମେ ୨ର ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପରେ ଆପଣ ମୋତେ ମୋର ଗତ ଟ୍ଵିଟ୍‌କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେବେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ୧୮ଟି ଆସନ ଜିତିବା ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଆଇ-ପାକ୍‌କୁ ନିଜର ନିର୍ବାଚନୀ ରଣନୀତିକାରର ଦାୟିତ୍ଵ ଦେଇଛି। ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ଏହି ଦାବି ଏମିତି ସମୟରେ ଆସିଥିଲା, ଯେବେ ଅମିତ୍ ଶାହା ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ପାର୍ଟି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭାରେ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍ ଜିତି ସରକାର ଗଢିବ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୯ ମଧ୍ୟରେ ଆଠଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଭୋଟ୍ ଗଣତି ବାକି ୪ ରାଜ୍ୟ ସହିତ ମେ ୨ରେ କରାଯିବ।  

   Related Posts