Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ରାଜ୍ୟସଭା ଲାଗି ତୃଣମୂଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର

29/02/2020 at 9:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୨:  ରାଜନୈତିକ ରଣନୀତିକାର ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିପାରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ୍। ପ୍ରାଶାନ୍ତ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ନିତିଶଙ୍କ ଜେଡିୟୁରୁ ନିଷ୍କାସିତ ହୋଇଥିଲେ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ରେ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ତେବେ ଟିଏମସି ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିପାରେ ବୋଲି ଦଳୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମମତାଙ୍କ ତୃଣମୂଳ ସଂସଦର ଉଚ୍ଚ ସଦନରେ ନୂଆ ମୁହଁ ଖୋଜୁଛି। ଏଥିରେ ଦଳ ସକ୍ରିୟ ନେତାଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟିଏମସି ଲାଗି ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଚାର କରାଯାଉଛି। ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଟିଏମସିର ୪ଟି ଆସନ ଖାଲି ହେବ। ଏଥିରେ ମନିଷ ଗୁପ୍ତା, ଯୋଗେନ ଚୌଧୁରୀ, ଅହମ୍ମଦ ହସନ ଇମ୍ରାନ ଓ କେ.ଡି. ସିଂହ ରାଜ୍ୟସଭାରୁ ଅବସର ନେବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତି ପରିଦୃଶ୍ୟ ଅନୁସାରେ ପାର୍ଟି ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ଯୁବ ରାଜନେତା ଖୋଜୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ହିଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭାରେ ଟିଏମସିର ସଂଖ୍ୟାମତ ଅନୁସାରେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ଲାଗି ମତଦାନ କରିପାରିବ। ତେବେ ବଳକା ହେଉଥିବା ଗୋଟିଏ ସିଟ୍ ସିପିଆଇ(ଏମ) ଓ କଂଗ୍ରେସ ମିଳିତ ଭାବେ ନେଇପାରନ୍ତି ନଚେତ କଂଗ୍ରେସ ତୃଣମୂଳ ସହ ମିସି ପଞ୍ଚମ ସିଟ୍‌ ଟି ନେଇପାରେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଏହି ଆସନରେ ଏବେ ସିପିଆଇ(ଏମ)ର ରିତାବ୍ରତ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେଉଛି।

   Related Posts