Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଜପତି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ନୂଆଗଡ଼ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଶି ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଶୁଖିଲା ଓ ଖରାଟିଆ ରହିବ ପାଗ
  • ||

ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସକୁ କମବ୍ୟାକ୍ କରିବେ ପି.କେ! ଆସିଲା ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ଅର୍ଡର, ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଚନ୍ନିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

3/11/2021 at 2:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୧୧: ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ପୁଣି ହଇଚଇ । ମାସେ ଧରି ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ନଥମୁଣୁ ଏବେ ପୁଣିଥରେ ଦଳକୁ କମବ୍ୟାକ କରିବେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ଦଳୀୟ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବିବାଦ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଆସନ୍ତା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିପାରେ ବୋଲି ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା । ତେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚନ୍ନି ନିଜେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ସହ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ବାଣ୍ଟିବାକୁ ହାଇ କମାଣ୍ଡ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରୀନ ସିଗନାଲ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଯଦି ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ପଞ୍ଜାବରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ପୁନଃ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ସେ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ । ଯେହେତୁ ସେ କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଇନିଂସରୁ ବିରତି ନେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚନ୍ନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ହରିଶ ଚୌଧୁରୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ସହ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ବାଣ୍ଟିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ନିଜେ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଥାଉକି, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମତଭେଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବା ଏକ ବଡ ଆହ୍ୱାନ କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି କେବଳ ବିରୋଧୀ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ବଦଳୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି ।

   Related Posts