Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ କିଡନୀ ଧିରେ ଧିରେ କାମ କଲାଣି, କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି କୋମାରେ

29/08/2020 at 3:41 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୮: ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀ ଏବେ ବି କୋମାରେ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଛି । ମାତ୍ର ତାଙ୍କ କିଡନୀ ସମସ୍ୟାରେ ସୁଧାର ଆସିଛି । ଶନିବାର ଦିନ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ରକ୍ତ ଯୋଗାଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସ୍ଥିର ରହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଫୁସଫୁସ ସଂକ୍ରମଣ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରକ୍ତ ଯୋଗାଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସ୍ଥିର ରହିଥାଏ ତାଙ୍କର ରକ୍ତଚାପ, ହୃଦୟ ସ୍ପନ୍ଦନର ଗତି ସ୍ବାଭାବିକ କାରଣ ଅଟେ ।

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୧୦ ଅଗଷ୍ଟରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ମସ୍ତିସ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥିଲା । ସେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଆପଡିଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କ ଫୁସଫୁସରେ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବୟାନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଫୁସଫୁସରେ ହୋଇଥିବା ସଂକ୍ରମଣର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି । ତାଙ୍କ କିଡନୀ ସମସ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ସୁଧାର ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ସେ ଏବେ ବି କୋମାରେ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଛି । ସେ ହିମୋ ଡାଇନାମିକାଲି ସ୍ଥିର ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts