Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନିଜଠୁ ୧୨ ବର୍ଷ ସାନ କୋରିଓଗ୍ରାଫରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରକାଶ ରାଜ : ଏମିତି ଥିଲା ତାଙ୍କ ଜୀବନ

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬/୦୩ : ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅନେକ ତାରକା ସେମାନଙ୍କ ନାଁ ଓ କାମ ପାଇଁ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା | ଅନେକ ତାରକାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ତାଙ୍କୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଅମର କରିଦିଏ | ଦକ୍ଷିଣ, କନ୍ନଡ, ମାଲାୟାଲମ୍ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ପ୍ରକାଶ ରାଜ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ତାରକାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ । ପ୍ରକାଶ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚରିତ୍ରକୁ ସେ ଅମର କରିଦେଇଛନ୍ତି |

ଆଜି ପ୍ରକାଶ ରାଜଙ୍କ ୫୫ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ବିଶେଷ ଅବସରରେ ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଜୀବନର କିଛି ଅଜଣା କାହାଣୀ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା | ପ୍ରକାଶ ରାଜଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି | ପ୍ରକାଶ ରାଜ ନିଜ ଠାରୁ ୧୨ ବର୍ଷ ସାନ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ପୋନି ଭର୍ମାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ପୋନିଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରକାଶ ରାଜଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ଲଲିତା କୁମାରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କର ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିଲା | ଛାଡପତ୍ର ପରେ ପ୍ରକାଶ ପୋନିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜ ଝିଅମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଅନୁମତି ନେଇଥିଲେ।

ପ୍ରକାଶ ରାଜ କହିଥିଲେ ଯେ ପୋନିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ପୋନି ତାଙ୍କ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ, ଉଭୟ ନିଜ ଝିଅମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଅନୁମତି ପାଇବା ପରେ ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ |

ପ୍ରକାଶ ରାଜ ଆଜି ଏକ ଜଣାଶୁଣା ନାଁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଏକ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ | ପ୍ରକାଶ ରାଜ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପିତା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। କାରଣ ତାଙ୍କ ମା ଜଣେ ନର୍ସ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ପ୍ରକାଶ ରାଜଙ୍କ ପିତା ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିଲେ, ତେଣୁ ତାଙ୍କ ମା ଘର ଚଳାଉଥିଲେ ଏବଂ ପିତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ମଧ୍ୟ ନେଉଥିଲେ।

ପ୍ରକାଶ ରାଜ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନାଟକରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ୧୯୯୮ ମସିହାରେ ପ୍ରକାଶ ରାଜ ହିଟଲର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଫିଲ୍ମରୁ କୌଣସି ବିଶେଷ ମାନ୍ୟତା ମିଳି ନଥିଲା। ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ୱାଣ୍ଟେଡରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା | ୱାଣ୍ଟେଡରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ଏବେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ପ୍ରକାଶ ରାଜ ଅନେକ ହିଟ୍ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଭିଲେନ୍ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

   Related Posts