Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର କଟକରୁ ଓ ଖାରବେଳ କନ୍ଧମାଳରୁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ: ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ନୟାଗଡରେ ଅରୁଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ କରିବେ ପ୍ରଚାର

25/03/2019 at 12:53 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫/୩ : ବିଜେପି ୯ଟି ବିଧାନସଭା ଏବଂ ୨ଟି ଲୋକସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରିଛି | କନ୍ଧମାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ଖାରବେଳ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଦଳ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିଛି । ଉତ୍କଳଭାରତର ଆବାହାକ ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ଆଜି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି କଟକ ଆସନରୁ ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଦଳ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିଛି । ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର ଗତକାଲି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଡିଜିପି ପଦରୁ ହଟାଇଦେବା ପରେ ତୁରନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ତାଙ୍କୁ ସିଆରପିଏଫ ଡିଜି ପଦରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରିଥିଲେ । ଅବସର ପରେ ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉପଦେଷ୍ଟା ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଥିଲା । ଅବସର ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହିଦିନ ଠାରୁ ପ୍ରକାଶ ବିଜେପିରେ ମିଶିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଥିଲା ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ବିଜେପି ଛଡିବା ପରେ ନିଜେ ଉତ୍କଳ ଭାରତ ଦଳ ଗଠନ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନରେ ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ଆମ ଓଡିଶା ପାର୍ଟି ସହ ମେଣ୍ଟ କରି କଟକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ । ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ସହ ଖାରବେଳ ମେଣ୍ଟ କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟରେ ବିକଳ୍ପ ମେଣ୍ଟ ହେବ ବୋଲି କହିଆସୁଥିଲେ । ତେବେ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା , ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପରେ ଉଭୟ ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ଏବଂ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳର ବ୍ରଜ ତ୍ରିପାଠୀ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା ।

ଖାରବେଳଙ୍କୁ କନ୍ଧମାଳ ପ୍ରର୍ଥୀଭାବେ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ କନ୍ଧମାଳରେ ଅସୋନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଆଶାୟୀ ନେତା କ୍ଷୋଭ ପ୍ରତାଶ କରିଛନ୍ତି । କିଛିଦିନ ତଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମସ୍ତ ଆଶାୟୀ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ସ୍ଥାନୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିବା ପାଇଁ ଦଳୀୟ ନେତୃତ୍ବ ନିକଟରେ ଦାବୀ କରିଥିଲେ । ବାହାରର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରର୍ଥୀ କଲେ ଅସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ।

ଖାରବେଳଙ୍କୁ ଦଳ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିବାପରେ ଦଳ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ରାଜେଶ୍ବରୀଙ୍କୁ କନ୍ଧମାଳରୁ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିବା କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର ଅବସାନ ଘଟିଛି । ଏବେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ନୟାଗଡ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିରେ ବିଜେପିର ବିଧାନସଭା ପ୍ରର୍ଥୀ ଇରାନୀ ରାୟଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ପ୍ରଚାର କରିବା ସହ ଅରୁଣ ସାହୁଙ୍କୁ ହରାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ ।

   Related Posts