Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||

ମୋଦିଙ୍କୁ ଏତେ ଡରୁଚି କଂଗ୍ରେସ ଯେ ତାଙ୍କୁ ମୋଦି ଫୋବିଆ ହେଇଗଲାଣି: ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର

24/11/2018 at 6:13 PM

କୋଟା ୨୪/୧୧ : କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସକୁ ମୋଦି ଫୋବିଆ ହେଇଗଲାଣି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଦାରିଲନି ଯେ ତାକୁ ମୋଦିଙ୍କ ଛଡା ଆଉ କିଛି ଦିଶୁନାହିଁ | ମୋଦିଙ୍କୁ ହଟେଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପୁରା ଜୋର ଲଗେଇଛି |

ଆଜି କୋଟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ସଭାରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ | ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଥିଲେ ଯେ, “ଆମେ ପବନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରୁନାହିଁ | ଆମ ବିଜୟର ସୂତ୍ର ବୁଥର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ଆମ ସରକାର ଘର ଘର ବୁଲି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଏ ଏବଂ ଆଲୋଚନା କରେ |”
ପ୍ରକାଶ ଜୋର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଜିତିବ | କେବଳ ରାଜସ୍ଥାନ ନୁହଁ ବରଂ ଛତିଶଗଡ଼ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଜିତିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି କାମ କରିଛି ଏବଂ ଏବଂ କର୍ମର ଫଳ ବେକାର ଯାଏନାହିଁ |

ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୩ ମସିହାରେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାର ଆସିବା ପରେ ଦେଶର ରାଜନୀତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେଇଛି | ମୋଦି ଶାସନକୁ ଆସିବା ପରେ ୬ଟି ରାଜ୍ୟ ବଦଳରେ ୧୮ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଶାସନ କରୁଛି | କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ୧୬ ରାଜ୍ୟ ବଦଳରେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇ ରହିଯାଇଛି | ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କରିବା କଥା ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି |

ପ୍ରକାଶ କଂଗ୍ରେସକୁ କଟାକ୍ଷ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଗରିବୀ ହଟେଇ ପାରିଲାନାହିଁ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗରିବମାନେ କଂଗ୍ରେସର ହାତ ଛାଡିଦେଲେ | ମୋଦି ଶାସନଙ୍କୁ ଆସିବା ପରେ ଗରିବମାନେ ଦେଖିଥିଲେ ଯେ, ଜଣେ ଚା’ଵାଲା ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନତ୍ରୀ ହୋଇଗଲେ | ସେ ଗରିବଙ୍କ ସହ ମିଶି ତାଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବୁଝନ୍ତି | ଏହା ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିକୁ ଧରିଲେ |

ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଭାରତୀୟ ସେନାର ମନୋବଳ କମେଇବା କାମ କରୁଛି | ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିପିନ ରାବତ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତୀୟ ସେନା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିପାରିବ | ଯେତେବେଳେ ପି,.ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କର ସେମିତି କିଛି କରିବାର ପ୍ରୟୋଜନ ନାହିଁ | ଭାରତୀୟ ସେନା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରମାଣ ମାଗିଥିଲେ |

ଶେଷରେ କିଛି ନକରି ପାରିବାରୁ ଉମା ଭାରତୀ, ସନ୍ଧବୀ ରୁତମ୍ଭରା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜାତି କଥା ପଚାରୁଛନ୍ତି | କଂଗ୍ରେସ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେସନାଲ ହେରା଼ଲ୍ଡ ମାମଲା ଚାଲିଛି |

   Related Posts