ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ଼ : ଭୁଲିଗଲା ସଂପର୍କ, ମଦ୍ୟପ ବାପାର କଟୁରୀ ଚୋଟରେ ପୁଅ ମୃତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରଥଖଳା, ଚକ ନିର୍ମାଣରେ ବ୍ୟସ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ଉଦଳା: ପ୍ରେମିକାକୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ପ୍ରେମିକ ଧରାପଡିଗଲେ, ଦେଖାଇଲେ ବନ୍ଧୁକ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କୁ ଏତେ ଡରୁଚି କଂଗ୍ରେସ ଯେ ତାଙ୍କୁ ମୋଦି ଫୋବିଆ ହେଇଗଲାଣି: ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର

24/11/2018 at 6:13 PM

କୋଟା ୨୪/୧୧ : କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସକୁ ମୋଦି ଫୋବିଆ ହେଇଗଲାଣି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଦାରିଲନି ଯେ ତାକୁ ମୋଦିଙ୍କ ଛଡା ଆଉ କିଛି ଦିଶୁନାହିଁ | ମୋଦିଙ୍କୁ ହଟେଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପୁରା ଜୋର ଲଗେଇଛି |

ଆଜି କୋଟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ସଭାରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ | ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଥିଲେ ଯେ, “ଆମେ ପବନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରୁନାହିଁ | ଆମ ବିଜୟର ସୂତ୍ର ବୁଥର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ଆମ ସରକାର ଘର ଘର ବୁଲି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଏ ଏବଂ ଆଲୋଚନା କରେ |”
ପ୍ରକାଶ ଜୋର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଜିତିବ | କେବଳ ରାଜସ୍ଥାନ ନୁହଁ ବରଂ ଛତିଶଗଡ଼ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଜିତିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି କାମ କରିଛି ଏବଂ ଏବଂ କର୍ମର ଫଳ ବେକାର ଯାଏନାହିଁ |

ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୩ ମସିହାରେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାର ଆସିବା ପରେ ଦେଶର ରାଜନୀତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେଇଛି | ମୋଦି ଶାସନକୁ ଆସିବା ପରେ ୬ଟି ରାଜ୍ୟ ବଦଳରେ ୧୮ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଶାସନ କରୁଛି | କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ୧୬ ରାଜ୍ୟ ବଦଳରେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇ ରହିଯାଇଛି | ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କରିବା କଥା ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି |

ପ୍ରକାଶ କଂଗ୍ରେସକୁ କଟାକ୍ଷ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଗରିବୀ ହଟେଇ ପାରିଲାନାହିଁ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗରିବମାନେ କଂଗ୍ରେସର ହାତ ଛାଡିଦେଲେ | ମୋଦି ଶାସନଙ୍କୁ ଆସିବା ପରେ ଗରିବମାନେ ଦେଖିଥିଲେ ଯେ, ଜଣେ ଚା’ଵାଲା ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନତ୍ରୀ ହୋଇଗଲେ | ସେ ଗରିବଙ୍କ ସହ ମିଶି ତାଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବୁଝନ୍ତି | ଏହା ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଲୋକେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିକୁ ଧରିଲେ |

ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେ଼କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଭାରତୀୟ ସେନାର ମନୋବଳ କମେଇବା କାମ କରୁଛି | ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିପିନ ରାବତ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତୀୟ ସେନା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିପାରିବ | ଯେତେବେଳେ ପି,.ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କର ସେମିତି କିଛି କରିବାର ପ୍ରୟୋଜନ ନାହିଁ | ଭାରତୀୟ ସେନା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରମାଣ ମାଗିଥିଲେ |

ଶେଷରେ କିଛି ନକରି ପାରିବାରୁ ଉମା ଭାରତୀ, ସନ୍ଧବୀ ରୁତମ୍ଭରା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜାତି କଥା ପଚାରୁଛନ୍ତି | କଂଗ୍ରେସ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେସନାଲ ହେରା଼ଲ୍ଡ ମାମଲା ଚାଲିଛି |

   Related Posts