Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାଇଦର ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ସହାୟତା କରିବି: ୟାକୁବ୍‌
  • ||
  • ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବି ବୋଲି କହିଲେ ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ
  • ||
  • ହାଇଦର ଫେରାର ନେଇ ନୂଆ ଖୁଲାସା: ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲରୁ ରେଫର ହୋଇନି, ଆଉଟ୍‌ଡୋର କି ଇନଡୋର୍‌ରେ ନାହିଁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ନାଁ
  • ||
  • କରୋନା ସ୍ଥିତି ନସୁଧୁରିବା ଯାଏ ରେମଡେସିଭିର ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ରାସନ୍ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ, ଓଲଟି ଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||

ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ଆଣିବା ସହ ବିବାହ ବାଧା ଦୂର କରିଥାଏ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ: ଜାଣନ୍ତୁ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତ

8/04/2021 at 12:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୬/୦୪ : ଏପ୍ରିଲ ୯ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ଅଛି। ଚୈତ୍ର ମାସ କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷ ତ୍ରୟୋଦଶୀ ତିଥିରେ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ପାଳନ କରାଯାଏ। ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ବିଶେଷ ପୁଣ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ଉତ୍ତମ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଶିବ ଭକ୍ତ ବହୁତ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ଭକ୍ତିର ସହ ଏହି ବ୍ରତ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି। ବିଧି ପୂର୍ବକ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ପାଳନ କଲେ ଜୀବନର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।

ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଆସିଥାଏ – ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଥାଏ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କଳହ ଓ ଉତ୍ତେଜନା ସ୍ଥିତି ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାଏ। ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ଏହି ବ୍ରତ ପାଳନ କରିପାରିବେ। ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଅଭିଷେକ କରିବା ଉଚିତ। ଏହାସହ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଜିନିଷ ଭୋଗ କରିବା ଉଚିତ। ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଶିବଙ୍କ ଆଳତୀ ଓ ଶିବ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ।

ବିବାହ ବାଧା ଦୂର ହୋଇଥାଏ – ବିବାହରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିଲେ କିମ୍ବା କୌଣସି ସମସ୍ୟା ହେଉଥିଲେ ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତରେ ଶିବ ଓ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ବିଶେଷ ପୂଜା କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି ଦିନ ବ୍ରତର ନିୟମ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ। ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତରେ ସକାଳେ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। 

ବ୍ରତର ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତ – ଏପ୍ରିଲ ୯ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ଚୈତ୍ର ମାସ କୃଷ୍ଣ ତ୍ରୟୋଦଶୀ ତିଥି ପ୍ରାତଃ ୩ଟା ୧୫ ମିନିଟରୁ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ ୧୦ ତାରିଖ ଶନିବାର ପ୍ରାତଃ ୪ଟା ୨୭ ମିନିଟରେ ସମାପନ ହେବ। ଶୁକ୍ରବାର ୫ଟା ୫୫ ମିନିଟରୁ ୮ଟା ୧୨ ମିନିଟ ଯାଏଁ ପୂଜା ସମୟ ରହିଛି।

   Related Posts