Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ନାରୀ ନିର୍ଯାତନା ସ୍ଥିତି ବିବ୍ରତ କଲା, ତେଣୁ ଧୈର୍ଯ୍ୟଚ୍ୟୁତ ହୋଇ ନିଆଁ ଲଗାଇବା କଥା କହିଦେଲି : ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ

28/12/2019 at 4:28 PM

କୋରାପୁଟ ୨୮/୧୨: ଅବିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ନାରୀମାନଙ୍କ ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟ୍‌ ହେଉଛି । ତେଣୁ ଧୈର୍ଯ୍ୟଚ୍ୟୁତ ହୋଇ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନବରଙ୍ଗପୁରର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଦ ଡାକରା ବେଳେ  ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ ଆଇସିସିର ପ୍ରଶ୍ନର ଏପରି ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ନବରଙ୍ଗପୁର ବନ୍ଦପାଳନ ବେଳେ ଯେଉଁ କାରକୁ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ନିଆଁ ଲଗାଇଥିଲେ ସେ କାର ସଂପର୍କରେ ମିଳିଛି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ । ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଅପରେସନ୍‌ରେ ଏହାର ଖୁଲାସା ହୋଇଛି ।…

ଧୈର୍ଯ୍ୟଚ୍ୟୁତ ହେଲା ତେଣୁ ଏପରି ନିଆଁ ଲଗାଇବା କଥା କହିଦେଲି । ନବରଙ୍ଗପୁର ବନ୍ଦ ଡାକରା ବେଳେ ନିଆଁ ଲଗା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଆସିଥିବା ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ ଏଆଇସିସିକୁ ଦେଇଥିବା ଉତ୍ତରରେ ଏପରି ଲେଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରଦୀପ ଲେଖିଛନ୍ତି ଅଭିଭକ୍ତ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ନାରୀଙ୍କ ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟ୍ ହେଉଛି । ତେଣୁ ଧର୍ଯ୍ୟଚ୍ୟୁତ ହୋଇ ଏଭଳି କଥା କହିଥିଲି।  ଏଣିକି କଂଗ୍ରେସ ଆଦର୍ଶକୁ ପାଳନ କରିବି । ନବରଙ୍ଗପୁର ବନ୍ଦ ବେଳେ ପ୍ରଦୀପ ଜଣେ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଡିଜେଲ, ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ରେଡି କରି ରଖିଥାଅ । ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ନିଆଁ ଲଗାଇବ ବୋଲି କହୁଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହାପରେ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଓ ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।  ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗୀନ ଦଫାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ଏନେଇ ଆଇଆସିସି ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀ କରଣ ମାଗିଥିଲା । ପ୍ରଦୀପ ପିସିସି ଜରିଆରେ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନଥିଲେ ବି ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣରେ ଏହା ହିଁ ଜଣାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି । ସେପଟେ ବିଜୁ ବାବୁ ଯେଉଁ ଅଫିସରଙ୍କୁ ମାଡ ମାର କଥା କହିଥିଲେ । ବିଜୁଙ୍କ ନାଁରେ କେତେଟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଓଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ନିରଞ୍ଜନ ।

ସେପଟେ ନବରଙ୍ଗପୁର ବନ୍ଦ ବେଳେ କାର ପୋଡି ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଅପରେସନ୍‌ରେ ଧରାପଡିଛି ଯେ ପୋଡା ଯାଇଥିବା ନାଲି କାରଟି ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କାର । ଏହି କାରର ନା କେହି ମାଲିକ ଥିଲେ ନା କେହି ଦାବିଦାର । କାରଟି ଏକ କବାଡିଆ ଦୋକାନରୁ ଆଣି ଖାଲି ସ୍ଥାନରେ ରଖି ପୋଡିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ । ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଉଗ୍ର ରୂପ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଏଭଳି ଯୋଜନା ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଓ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣକୁ ନେଇ ଯେତିକି ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ଠିକ୍‌ ସେହିଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି ଆନ୍ଦୋଳନ ସମୟରେ କାର ପୋଡାକୁ ନେଇ ।

   Related Posts