Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୯୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଡିସଚାର୍ଜ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଥମିବ କି ବିବାଦ ! ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ୧୨ତମ ବୈଠକ, ଗୋଗରା-ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଉପରେ ଜୋର
  • ||
  • ଜେଲ୍‌ ଗଲେ କୋଟିପତି ପିଏସ୍‌ ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ
  • ||
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓଲିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡଙ୍କ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ, କହିଲେ NCP ଭାଙ୍ଗିବାକୁ କରୁଛନ୍ତି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର !

25/07/2020 at 4:51 PM

କାଠମାଣ୍ଡୁ ୨୫।୭: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେ.ପି.ଶର୍ମା ଓଲି ଏବଂ ପୁଷ୍ପକମଲ ଦହଲ ‘ପ୍ରଚଣ୍ଡ’ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉପୁଜିଥିବା ବିବାଦ ବେଳକୁ ବେଳ ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓଲି ନେପାଳ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ଏନସିପି) ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିବାର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି।  ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓ ନରବାହାଦୂର କର୍ମଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଦିବସ ଲାଗି କାଠମାଣ୍ଡୁରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅବସରରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ସହ ଏ ନେଇ ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଚଣ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାର୍ଟିରେ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ସମାଧାନ ଲାଗି ଗୋଟିଏ ପଟେ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓଲିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ତାଙ୍କ ଲୋକେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନରେ ସିପିଏନ-ୟୁଏମଏନ ନାମରେ ଏକ ନୂଆ ପାର୍ଟି ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇସାରିଲେଣି। ଏଥିଲାଗି ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ତିୱାରୀ ନାମ୍ନୀ କେହି ଜଣେ ପାର୍ଟି ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଚଣ୍ଡ।

ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ ଓଲିଙ୍କ ଆଶନ ବର୍ତ୍ତିଯିବ ବୋଲି ଯେଉଁ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ତାହା ଏବେ ମଉଳିଯାଇଛି। କେବଳ ଓଲି ନୂଆ ପାର୍ଟି ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇଛନ୍ତି ତା ନୁହେଁ ପାର୍ଟିର ଅନ୍ତରିଣ ଅସନ୍ତୋଷ ସମାଧାନ ବାଟ ଖୋଜା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଛାତ୍ର ଓ ଲୋକଙ୍କୁ ଉସକାଇ ସାରା ଦେଶରେ ଜନଆନ୍ଦୋଳନ ମଧ୍ୟ ଛିଡା କରିଥିବାର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପାର୍ଟିର ନୀତିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନାରେ ଲୋକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନର ଆବଶ୍ୟକତା କଣ ବୋଲି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିବା ବେଳେ ଏପରି ଆନ୍ଦୋଳନ ପଛରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷର ଲୋକଙ୍କ ହାତ ଥିବାର କହିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ନେପାଳ ରାଜନୈତିକ ସଂକଟ ଦୂର ହେଉଥିବାର ଯାହା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥିଲା ତାହା ଏବେ ଏନସପିକୁ ଦୁଇଫାଳ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଦେଖାଗଲାଣି। ଏଥିରୁ ଓଲିଙ୍କ ଚେୟାର ବର୍ତ୍ତିବା ବଦଳେ ଡେମୋକ୍ଲିସ୍ ଖଣ୍ଡା ତଳେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଛି ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକମାନେ କହିଲେଣି।  

   Related Posts