Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ଦେଶର ବଜାରରେ ବଢୁଛି ଆଳୁ, ପିଆଜ ଓ ଟମାଟୋ ମୂଲ୍ୟ

5/10/2020 at 6:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୧୦: ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ଏବେ ଚାରିଆଡୁ ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼ ପଡିଛି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମୂଲ୍ୟ ବଢିବଢି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପନିପରିବା ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି। ସବୁଜ ପନିପରିବା ଦର ଆଗରୁ ବଢିକି ରହିଛି, ଏଥିରେ ଏବେ ଟମାଟୋ, ଆଳୁ ଓ ପିଆଜ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ବଙ୍କା କରିଦେଇଛି। କେନ୍ଦ୍ର ଉପଭୋକ୍ତା ମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍‌ରୁ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବଜାର ଦର ଆୟତ୍ତ ହେବା ସ୍ଥିତିରି ନଥିବା ଜଣାପଡୁଛି।

ପାଇକାରୀ ବଜାରରେ ଅକ୍ଟୋବର ୫ ତାରିଖରେ ଆଳୁ ପ୍ରତି କ୍ୱିଣ୍ଟଲ ଦର ୨ହଜାରରୁ ୬ ହଜାରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। ଏଣୁ ଖୁଚୁରା ବଜାରରେ ଦର କେତେ ତାହା ସହଜରେ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ। ଏବେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ବଜାରରେ ପ୍ରତି କେଜି ଆଳୁ ୨୨ରୁ ୬୦ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଆଳୁକୁ ଦେଖିଲେ ପିଆଜ ଦର ପ୍ରାୟ ୩ ଗୁଣା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି। ସେହିପରି ସାରା ଦେଶରେ ଟମାଟୋ ଏବେ ପ୍ରତି କେଜି ୧୦ରୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି।

ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋରରେ ପିଆଜ ଦର ଶସ୍ତା ରହିଛି। ଏଠାରେ ପାଇକାରୀ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତି କ୍ୱିଣ୍ଟର ୧୫ଶହ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଏଥିରୁ ଖୁଚୁରା ବଜାରରେ ପ୍ରତି କେଜି ପିଆଜ ଦର ୨୦ରୁ ୨୫ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଦେଶର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସହରରେ ଦର ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରହିଛି। ଏଥିରେ ଆଇଜଲ ଓ ପୋର୍ଟବ୍ଲେୟାରରେ ପ୍ରତି କ୍ୱିଣ୍ଟର ପିଆଜ ଦର ୬ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ନାସିକରେ ପିଆଜ ପ୍ରତି କ୍ୱିଣ୍ଟର ୨ହଜାର ୫୩୩ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କ୍ୱିଣ୍ଟର ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି।

   Related Posts