Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

କରୋନା ଡର : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆସିଥିବା ଆଳୁ ଟ୍ରକ ସାନିଟାଇଜ ହେବ, ଡ୍ରାଇଭର-ହେଲ୍‌ପରଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା

22/04/2020 at 6:38 PM

କୋଲକାତାରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଆସୁଛି କରୋନା । କାରଣ ରାଜ୍ୟରେ ଏଯାଏଁ ଚିହ୍ନଟ ୮୩ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୮ ଜଣଙ୍କର ରହିଛି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଲିଙ୍କ୍ । ଯାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି । ଏଣୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ନ ନଜର ରଖାଯାଇଛି । କେବଳ ମଣିଷ ନୁହଁନ୍ତି ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଦୈନିକ ଆସୁଛି ଶହ ଶହ ଟ୍ରିପ୍ ଆଳୁ ପିଆଜ।

ଆଳୁ ଗଦିରେ ଆଳୁ ପିଆଜକୁ ସାନିଟାଇଜ୍‌ କରାଯାଉ । ଆସୁଥିବା ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ହେଲ୍‌ପରଙ୍କ ସାମ୍ପଲ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଉ। ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଦୈନିକ ଆସୁଛି ଶହ ଶହ ଟ୍ରିପ୍ ଆଳୁ ପିଆଜ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବଢିଲାଣି ଚିନ୍ତା । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ପରିବା ଓ ମାଛ ଗାଡିରେ ଆସିଥିବା ଅନେକ ଲୋକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଆଳୁ, ପିଆଜ ଏବଂ ଏସବୁ ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ନେଇ ସରକାର ଚିନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆସୁଥିବା ଆଳୁ, ପିଆଜ ଟ୍ରକକୁ ସାନିଟାଇଜ୍ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ଏହା ସହ   ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର, ହେଲପରଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ । ଏନେଇ କମିସନରେଟ ପୋଲିସ ଏବଂ ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଆଇଗିଣିଆ ଆଳୁ ଗୋଦାମ ମାଲିକ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ହୋଇଛି ।

କେବଳ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନୁହେଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ତିରିଶି ରୁ ଅଧିକ ପିଆଜ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଆସୁଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ସଂଗୀନ ରହିଛି । ତେଣୁ ଏଠାକୁ ଆଳୁ ପିଆଜ ନେଇ ଆସୁଥିବା ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲପର ମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ପଲ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ଲେବର ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହିତ କିଭଳି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବେ ସେଥିପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ବ ଦେବାକୁ ଗୋଦାମ ମାଲିକ ମାନଙ୍କୁ କମିସନରେଟି ପୋଲିସ ଓ ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି

   Related Posts