Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଗୋଆ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର-ପୋଷ୍ଟର ଚିରି ପକାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଏହାକୁ ବିଜେପିର ‘ଅସହିଷ୍ଣୁତା’ କହିଲା ଟିଏମସି

27/10/2021 at 5:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୧୦: ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଗୋଆରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ  ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ସରଗରମ ହୋଇଛି ରାଜନୀତି। ଏହାରି ଭିତରେ ଟିଏମସି ମୁଖ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଗୁରୁବାର (ଅକ୍ଟୋବର ୨୮) ରୁ ୫ ଦିନିଆ ଗୋଆ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ। । ତାଙ୍କର ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଗୋଆର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର, ପୋଷ୍ଟର, ହୋର୍ଡିଂରେ କାଳି ଫିଙ୍ଗିବା ସହ ଚିରି ପକାଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ।

ସେପେଟ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଏଥିପାଇଁ ବିଜେପିକୁ ଦାୟୀ କରିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓବ୍ରାୟନ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ‘ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ଏକମାତ୍ର ମହିଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପମାନ କରାଯାଇଛି। ଆମେ ସବୁ ଜାଣିଛେ ଏହା ଗୋଆର ସଂସ୍କୃତି ନୁହେଁ।’  ଅନ୍ୟପଟେ ଗୋଆର ଟିଏମସି ସଙ୍ଗଠନ ଉପରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି।

ଟିଏମସି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କାର୍ଟୁନ ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, ଅମିତ ଶାହା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ ସାଓ୍ବନ୍ତଙ୍କୁ ପାଦରେ ଦଳ ମକଚି ଦେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲ।। ଏନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ବିଜେପିର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଏହି ଟ୍ବିଟ୍‌କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ତେବେ ଗୋଆରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ପୋଷ୍ଟର,  ବ୍ୟାନର ଆଦି ଚିରିବାକୁ ନେଇ ଟିଏମସି ନେତା ନାପସନ୍ଦ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓବ୍ରାୟନଙ୍କ ମତରେ ଯଦି ବିଜେପି ଟିଏମସି ସହ ଲଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତେବେ ରାଜନୈତିକ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଲଢ଼ୁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୋଆ ଟିଏମସିର ରାଜ୍ୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଯତୀଶ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି, ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଜେପିର ଅସହିଷ୍ଣୁ ବ୍ୟବହାରକୁ ଦର୍ଶାଉଛି।

   Related Posts