Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପୋଷ୍ଟର ୱାର : ଶ୍ରେୟ ନେବା ପାଇଁ ରାଜନୀତି, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ୨୦୧୯ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ ନେଇ ଇସାରାକୁ ପ୍ରଶ୍ନ

20/09/2018 at 6:41 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦|୯: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ତାଳଚେର ଓ ଝାରସୁଗୁଡା ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ପୋଷ୍ଟର ଓ୍ବାର। ଶ୍ରେୟ ନେବା ପାଇଁ ତିନି ଦଳଙ୍କ ଜୋରଦାର ପ୍ରାୟସ । ଝାରସୁଗୁଡା ବାସୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ଏହା ନୂଆଖାଇର ଭେଟି ବୋଲି ବିଜେପି କହୁଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ କହୁଛିନ୍ତି ତାଙ୍କ ଚେଷ୍ଟାର ଫଳ ଆଉ ଏପଟେ ବିଜେଡି ଥୋଇଛି ବିମାନ ବନ୍ଦର କଡାଗଣ୍ତା ହିସାବ। ସେପଟେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ନେଇ ତାଳଚେର ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡା ଯାଇ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଜୁଏଲ ଓରାମ। ଏସବୁ ଭିତରେ ଗତକାଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ୨୦୧୯କୁ ନେଇ ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିବା ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି…
ଝାରୁସୁଗୁଡାରେ ପୋଷ୍ଟର ଓ୍ବାର।ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦରର ଶ୍ରେୟ ନେବା ପାଇଁ ବିଜେଡି, ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଭିତର ଚକାପଞ୍ଚା। ବିଜେପି ମୋଦିଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରରେ ଛାଇ ଦେଇଛି ଝାରସୁଗୁଡାକୁ । ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଉଦଘାଟନ ଝାରସୁଗୁଡା ବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ନୂଆଖାଇ ଭେଟି ବିଜେପି ପ୍ରଚାରକରୁଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ କହିଛନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିଜେ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ୟୁପିଏ ସରକାର ଅମଳର ବେଳରୁ ଏହାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏପଟେ ବିଜେଡି ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ବିମାନ ବନ୍ଦରର କଡା ଗଣ୍ତା ହିସାବ ଥୋଇଛନ୍ତି। ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନ ବନ୍ଦର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସରକାରୀ ମଗଣା ଜମି ଓ ବିଜୁଳି, ଜଳ ଯୋଗାଣ, ନିରାପତ୍ତା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ବାବଦକୁ ୩୬୨ କୋଟି ବ୍ୟୟ କରିଥିବାବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମାତ୍ର ୧୩୫କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେଡି ସମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏଭଳି ହିସାବ ରଖିଛି। ଏପଟେ ଝାରସୁଗୁଡା ଏବଂ ତାଳଚେର ଯାଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଜୁଏଲ ଓରାମ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚାନ କରିଛନ୍ତି।

ଏପଟେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ୨୦୧୯ରେ ବିଜେଡି କଂଗ୍ରେସକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ କରିଥିବା ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନକୁ ନେଇ ଜୋର ଧରିଛି ରାଜନୀତି। ବିଜେପି ଭୟଭୀତ ହୋଇଗଲାଣି। ୧୨୦ ମିଶନ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବନି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଛୋଟ ଦଳଙ୍କ ସହାୟତା ନେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେଡି କହିଛି। ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ପୂରଣ ହେବନି । ଆଚ୍ଛାଦିନ କୁଆଡେ ଗଲା ସମସ୍ତେ ଜାଣିଗଲେଣି। ତେଣୁ କୌଣସି ଛୋଟ ଦଳ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଯିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀ ପତି। ଏପଟେ ବିଜେପି କହିଛି ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ରୋକିବାକୁ ହେଲେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କରିବାକୁ ହେବ। ସବୁ ଏକତ୍ର ହେଲେ ସଫଳ ହେବୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କନକବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହ ଦେଓ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ । କିଭଳି ଏହି ଗସ୍ତରୁ ବିଜେପି ଫାଇଦା ଉଠାଇବ ସେଥିପାଇଁ ବିଜେପି ଜୋରଦାର ପ୍ରାୟସ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ମୁଣ୍ତ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେଡି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟସ କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚାଲିଛି ପୋଷ୍ଟର ଓ୍ବାର।

   Related Posts