Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କନ୍ଧମାଳ : କନ୍ଧମାଳରେ ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ୍ , ପୁଣି ୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||

ସରକାରୀ କଲେଜରେ ଲାଗିଲା ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟର, ଲେଖା ଯାଇଛି- ଭାରତ ମୋର ଦେଶ ନୁହଁ

1/03/2020 at 4:14 PM

କୋଚି ୦୧। ୦୩- ସିଏଏକୁ ବିରୋଧ କରି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିକଟରେ ବଡ ଧରଣର ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟି ଯାଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କେରଳର କିଛି ସରକାରୀ କଲେଜରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟ ଲାଗିଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରିଛି। ପୋଲିସ ଅନୁଯାୟୀ, କଲେଜର କାନ୍ଥରେ ଏହି ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଲେଖା ହୋଇଥିଲା ଯେ  ଭାରତ ମୋର ଦେଶ ନୁହଁ।

ଯେଉଁ କଲେଜରୁ ଏହି ସବୁ ପୋଷ୍ଟର ମିଳିଛି ସେହି କଲେଜର ନାମ ଗଭର୍ମେଣ୍ଟ ବ୍ରେନେନ କଲେଜ ଥାଲାସେରୀ ଓ ଗଭର୍ମେଣ୍ଟ  ଆଇଆଇଟି କଲେଜ ମଲାପୁଝା। ଏହି ପୋଷ୍ଟର ତଳେ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଫେଡେରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆର ନାମ ଲେଖା  ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଏହି ଫେଡେରେସନ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇନଥିବା କହିଛି।

ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ ମାଲାୟାଲାମ ଭାଷାରେ ଲେଖା ହୋଇଥିଲା, ଭାରତ ମୋର ଦେଶ ନୁହଁ। ଏହି ଦୁଷ୍ଟ ଲୋକ ମୋର ଭାଇ-ଭଉଣୀ ନୁହନ୍ତି। ଏହି ଧରଣର ଦେଶକୁ ମୁଁ ଭଲ ପାଏ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାର ସଂପ୍ରତି ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ମୁଁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରେ ନାହିଁ। ମୋତେ ଏହି ଧରଣର ମାହୋଲ ଓ ଏମିତି ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ଲଜ୍ଜା ଲାଗୁଛି।

ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଧର୍ମାଦୋମ ସମାଚାର ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧାରା ୧୫୩ ଆଧାରରେ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଏହି ସବୁ ପୋଷ୍ଟରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସା ସହ ଯୋଡି ଦେଖାଯାଉଛି।

   Related Posts