Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ପୋଷ୍ଟରରେ ଧମକ : ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସେବାୟତଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ନାହିଁ, ଆକ୍ସନ ନେଲେ ପରିସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ହେବ

5/10/2018 at 9:00 PM

ପୁରୀ ୫/୧୦: ସିଂହଦ୍ବାରରେ ପୋଷ୍ଟର୍ । ଏଥର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନୁହେଁ, ବରଂ ସେବାୟତମାନେ ମାରିଛନ୍ତି ଏହି ପୋଷ୍ଟର୍ । ତେବେ କାହିଁକି ସେବାୟତମାନେ ପୋଷ୍ଟର ମାରିଲେ ? କଣ ସେଥିରେ ଲେଖା ଅଛି ? କଣ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେବାୟତମାନେ ।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ପୋଲିସ୍ ଏସବୁ ଦିଗର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ସେବାୟତମାନେ ନିଜ ତରଫରୁ ଦେଇଛନ୍ତି ସଫେଇ । ସିଂହଦ୍ବାର ସମେତ ଅନ୍ୟ ୩ ଦ୍ବାରରେ ଲାଗିଛି ପୋଷ୍ଟର୍ ।  ହାତଲେଖା ପୋଷ୍ଟର ଛତିଶା ନିଯୋଗ ମାରିଥିବା ବେଳେ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି ସମସ୍ତ ସେବାୟତ । ୩ ତାରିଖ ବନ୍ଦ ବେଳେ ଘଟିଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ କୌଣସି ସେବାୟତଙ୍କର ସଂପୃକ୍ତି ନଥିବା ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖା ହୋଇଛିସିସିଟିଭି ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ୍ ଦେଖି ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ ଆଉ ଯଦି ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବେ ସେବାୟତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଏ, ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଆଗକୁ ଭୟଙ୍କର ହେବ ବୋଲି ଚେତାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ସେବାୟତ ।

ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଛଡ଼ାଯିବ ନାହିଁ । ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଆକ୍ସନ ହେବ ବୋଲି ଗତକାଲି ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ କହିଥିଲେ ପୋଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ । ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ୧୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗତକାଲି ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ସେବାୟତମାନେ ମାରିଛନ୍ତି ପୋଷ୍ଟର୍ । ଦକ୍ଷିଣା ବନ୍ଦ ଏବଂ ବଂଶାନୁକ୍ରମିକ ସେବା ପ୍ରଥା ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ସେବାୟତମାନେ ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସେମାନଙ୍କର ଆଦୌ ସଂପୃକ୍ତି ନଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ, ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦିନେ ଯାଇନି ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନକୁ ବିରୋଧ କରି ପୁରୀରେ ହେଲା ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ । ଯାହାକୁ ଆମିକସ୍ କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍ ଗୁରୁତ୍ବର ସହ ନେଇଛନ୍ତି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେ ପୁରୀ ଆସିବା ସମ୍ଭାବନା ରହୁଛି ।

 

   Related Posts