Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||
  • ସୋର : ରୂପା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି ନେଇଗଲେ ଚୋର, ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ବି ଲୁଟ୍
  • ||
  • କଟକ : କୁମ୍ଭମେଳା ଫେରନ୍ତା ୧୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କଡାକଡି
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ପୋଲିସ-ନକ୍ସଲ ଗୁଳିବିନମୟ : ଜଣେ ନିହତ, ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମହୁଲ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||

ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ୍ କହିଲେ- ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଛି ପୋର୍ଣ୍ଣଗ୍ରାଫି, କଣ୍ଟେଟ୍‌ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଜରୁରୀ

4/03/2021 at 4:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୩:  ସଂପ୍ରତି ଡିଜିଟାଲ ଦୁନିଆରେ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅଶ୍ଳୀଳ କଣ୍ଟେନ ସହ ବିବାଦୀୟ ଦୃଶ୍ୟର ପ୍ରସାରଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ଉପରେ କାହାରି ଅଙ୍କୁଶ ନଥିବାରୁ ଖୁଲମଖୁଲା ଅଶ୍ଳୀଳ ଓ୍ଵେବସିରିଜ୍‌ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରିବା ଭଳି ଜିନିଷର ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଓଟିଟି ଅର୍ଥାତ ଓଭର ଦ ଟପ୍‌ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଉଥିବା କଣ୍ଟେଟକୁ ନେଇ ଗମ୍ଭୀର ଚିନ୍ତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଅଦାଲତ କହିଛନ୍ତି, କିଛି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ତ ପୋର୍ଣ୍ଣଗ୍ରାଫି ମଧ୍ୟ ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଓଟିଟି ଉପରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ସମସ୍ତ କଣ୍ଟେଟ୍‌ର ସ୍କ୍ରିନିଂ  ହେବା ଉଚିତ୍। ଏଥିସହ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ରେଗୁଲେସନକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଓ୍ଵେବ୍‌ସିରିଜ୍‌ ତାଣ୍ଡବ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଥିବା ତଦନ୍ତରେ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ବିରୋଧରେ ଆମାଜନର ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରମୁଖ ଅପର୍ଣ୍ଣା ପୁରୋହିତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ବିଚାରପତି ଅଶୋକ ଭୂଷଣ କହିଛନ୍ତି, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଓ ଓଟିଟି ଉପରେ ସିନେମା ଦେଖିବା ସାଧାରଣ କଥାରେ ପରିଣତ ହୋଇ ସାରିଛି। ଏପରିକି ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପୋର୍ଣ୍ଣଗ୍ରାଫି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଉଛି। ପୀଠ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ତୁଷାର ମେହଟ୍ଟାଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପାଇଁ ଜାରି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକାକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଆଜି ଏହି ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ କେବଳ ଦୁଇ ମିନିଟ୍‌ର ଶୁଣାଣି  ହୋଇଛି। ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭରେ ବିଚାରପତି ଅଶୋକ ଭୂଷଣ କହିଛନ୍ତି, ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଥିବା କଣ୍ଟେଟ୍‌ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ହେବା ଉଚିତ୍। ଯେଉଁଭଳି ଫିଲ୍ମର ସମୀକ୍ଷା  ସେନସର ବୋର୍ଡ କରୁଛି ଠିକ୍ ସେହି ପରି ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରସାରିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଏହାକୁ ସ୍ଵୀକୃତି ମିଳିବା ଉଚିତ୍।

   Related Posts