Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

ହିପ୍ ହପ୍ ମ୍ୟୁଜିକରେ ଘରେ ବସି ନେଇପାରିବେ ଡିଜେର ମଜା : ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଲୋକପ୍ରିୟ ଗେମ୍ ‘ଗୁଗଲ୍ ଡୁଡଲ୍’

7/05/2020 at 1:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୫ : ଘରେ ବସି ଆପଣ ହିପ୍ ହପ୍ ମ୍ୟୁଜିକର ମଜା ନେଇପାରିବେ | କେବଳ ଗୋଟିଏ କ୍ଲିକରେ ଘରେ ଡିଜେ ସାଉଣ୍ଡ୍ ଲଗାଇ ନେଇପାରିବେ ଲକଡାଉନର ପୁରା ମଜା | ହିପ୍ ହପ୍ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁଗଲ ତରଫରୁ ଆଜି ଏକ ସରପ୍ରାଇଜ୍ ଦିଆଯାଇଛି | ଗୁଗଲ ୨୦୧୭ ମସିହାର ଲୋକପ୍ରିୟ ଗେମ୍ ପୁଣିଥରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଏହି ଗେମରେ ଆପଣ ନିଜର ମନପସନ୍ଦ ଗୀତକୁ ଅନ୍ୟ ଗୀତ ସହ ମିକ୍ସ କରିପାରିବେ | ଏହି ଗୁଗଲ୍ ଡୁଡଲ୍ ର ଗେମ ଆପଣଙ୍କୁ ନାଚିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଦେବ |

ଗୁଗଲ୍ ଡୁଡଲ୍ ଗେମ୍ ୨୦୧୭ ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ମାସ ୧୧ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା | ଅଗଷ୍ଟ ୧୧ ତାରିଖରେ ଏହି ଗେମର ୪୪ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା | ଗୁଗଲ୍ ଡୁଡଲର ହିପ୍ ହପ୍ କଷ୍ଟମ୍ ଲୋଗୋ ଗ୍ରାଫିଟି ଆର୍ଟିଷ୍ଟ Cey Adams ଡିଜାଇନ୍ କରିଥିଲେ | ଏହି ଗେମ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଟକୁ ଇଣ୍ଟରାକ୍ଟିଭ ଟ୍ୟୁନ୍ସ ସହ କ୍ରସଫେଡର ସାହାଯ୍ୟରେ ମିକ୍ସ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଖେଳାଳି ନିଜ ମାଉସ ସାହାଯ୍ୟରେ କ୍ରସଫ୍ରେଡର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଏନିମେଟେଡ ସର୍ଟ ଫିଲ୍ମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ସର୍ଟ ଫିଲ୍ମରେ ହିପ୍ ହପ୍ ଆଇକନ୍ ଫେଵ୍ ୫ ଫ୍ରେଡି ଭଏସ୍ ଓଭର ଦେଇଛନ୍ତି | ନିଜ ପେଜରେ ଗୁଗଲ୍ ଡୁଡଲ୍ ଜମାଇକା-ଆମେରିକୀୟ ଡିଜେ କୁଲ୍ ହର୍କଙ୍କ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି | ହିପ୍ ହପ୍ ମ୍ୟୁଜିକର ଆରମ୍ଭ ନେଇ କୁଲ୍ ହର୍କ ଏକ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ହିପ୍ ହପ୍ ର ଜନ୍ମ ୧୯୭୩ ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ୧୧ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜମାଇକା-ଆମେରିକୀୟ ଡିଜେ କୁଲ୍ ହର୍କ ହିପହପ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ |

ଏହି ଗେମକୁ ଅନଲକ କରିବା ପାଇଁ ୧୦ଟି ଲେଭଲ୍ ରହିଛି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲେଭଲ୍ ଅଲଗା ଅଲଗା ହିପ୍ ହପ୍ ଲିଜେଂଡ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁଚାଇଥାଏ | ଗେମ ଖେଳିବା ପାଇଁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ରେକର୍ଡ ଚୟନ କରିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଟର୍ଣ୍ଣଟେବୁଲକୁ ନେବାକୁ ହେବ | ଏହାପରେ ୟୁଜର୍ସ ନିଜର ମ୍ୟୁଜିକ୍ ରେକର୍ଡ କରିପାରିବେ |

ହିପ୍ ହପ୍ ଗେମ୍ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଗୁଗଲ୍ ଦ୍ୱାରା ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ସିରିଜ୍ ଗେମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଯେପରିକି ଲୋକେ ଗୁଗଲ୍ ଡୁଡଲ୍ ଥ୍ରୋବେକ୍ ଗେମ୍ ନିଜ ଘରେ ବସି ଖେଳିପାରିବେ ଏବଂ ବୋର ହେବେ ନାହିଁ | ଗେମ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିବାର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଲା, ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ଘରେ ବସି ବୋର ହେଉଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ରଖିବା |

   Related Posts