Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ୨୦୨୦: କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ହାରିଲେ ପୂଜା ରାଣୀ, ମଉଳିଲା ପଦକ ଆଶା

31/07/2021 at 4:30 PM

ଟୋକିଓ ୩୧।୦୭:  ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପଦକ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଥିଲେ। ଏହା ପରଠୁ ଭାରତ ଗୋଟିଏ  ହେଲେ ପଦକ ଜିତି ପାରିନାହିଁ। ଗତକାଲି ପଦକର ସବୁଠୁ ବଡ ଆଶା ଦୀପିକା କୁମାରୀ ହାରିଥିଲେ। ଶନିବାର ଭାରତର ପଦକ ଆଶାରେ ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଲାଗିଛି। କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ବକ୍ସର ପୂଜା ରାଣୀ ପରାଜିତ  ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ୭୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ବର୍ଗରେ ପୂଜା ରାଣୀଙ୍କ ଅଲିମ୍ପିକ ଅଭିଯାନ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ପୂଜା ରାଣୀଙ୍କୁ ଚୀନର ଖେଳାଳି ୫-୦ରେ ମାତ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକତରଫା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପୂଜା ରାଣୀ ପରାଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଚୀନର ଖେଳାଳି ତିନୋଟି ଯାକ ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ଉପରେ ଭାରି ପଡିଥିଲେ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସର ପୂଜା ରାଣୀ ଅଲିମ୍ପିକରେ ପଦାର୍ପଣ କରି ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ଆଲଜେରିଆର ଇଚରକ ଚାଏବଙ୍କୁ ୫-୦ରେ ପରାଜିତ କରି କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ପୂରା ମୁକାବିଲାରେ ନିଜଠୁ ୧୦ ବର୍ଷ ସାନ ଜୁନିୟର ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦ୍ଵୀଙ୍କ ଉପରେ ଦବଦବା ଜାରି ରଖିଥିଲେ।

ହେଲେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପୂଜା ରାଣୀ ପ୍ରଭାବହୀନ ରହିଥିଲେ। ଦିନ ଏମିତି ଥିଲା, ଯେବେ ପୂଜା ରାଣୀଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ସମାପ୍ତ ହେବା ଉପରେ ଥିଲା। ତାଙ୍କ ହାତ ମଧ୍ୟ ଜଳି ଯାଇଥିଲା। ଆର୍ଥିକ ସହଯୋଗ ଅଭାବ ସତ୍ତ୍ଵେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବାପା ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ। ବାପା ଚାହୁଁନଥିଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ବକ୍ସିଂରେ କ୍ୟାରିୟର କରୁ।

   Related Posts