Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଆହତ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା କଲା ବନ ବିଭାଗ, ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଗୋଡରେ ହୋଇଥିଲା କ୍ଷତ
  • ||
  • ଖସିବ ପାରଦ ବଢିବ ଶୀତ, ୧୯ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘନ କୁହୁଡି
  • ||

ପରିବହନ ସଚିବଙ୍କ ସୂଚନା : ପଲ୍ୟୁସନ୍ ଚେକିଂ ହେଲା ମାସେ କୋହଳ, ଭୁଲବଶତଃ ଚାଳକଙ୍କ ଉପରେ ଫାଇନ୍ ପକାଇଲେ ଡବଲ୍ ଫାଇନ୍ ଦେବେ ଅଫିସର

6/09/2019 at 1:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬।୯: ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମକୁ ସବୁଆଡେ ହଲଚଲ । ଚାରିଆଡେ ବ୍ଲକିଂ, ଚେକିଂ । କିଏ କେତେବେଳେ ଫାଇନର ଶିକାର ହେବ ସେଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଟେନସନ ବଢିଯାଉଛି । ଏତିକି ବେଳେ ରାଜ୍ୟ କିଛିଟା କୋହଳ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ।

ପଲ୍ୟୁସନ୍ ଚେକିଂକୁ ମାସେ କୋହଳ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । ସେହିଭଳି ଟ୍ରାଫିକ୍ ଚେକିଂ ବେଳେ କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେନି ଅଫିସର । ଚାଳକକୁ ଭୁଲବଶତଃ ଫାଇନ୍ ପକାଇ ପାରିବେନି କର୍ମଚାରୀ । ଭୁଲ୍ କଲେ ଅଫିସରଙ୍କଠାରୁ ଡବଲ୍ ଫାଇନ୍ ହେବ ।

ଏହାଛଡା ଏକକ ଫାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି । ଗୋଟିଏ ଗାଡିର ବିଭିନ୍ନ ତ୍ରୁଟିର ଫାଇନକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା । ଗୁଡାଏ ଫାଇନ୍ ବଦଳରେ ଗୋଟିଏ ଫାଇନ୍ ନେବାକୁ ବିଚାର ଚାଲିଛି । ଅନଲାଇନ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ୧୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ସିଭିଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ସେଗୁଡିକ ଚଳିତବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ । ବାକି ଅନ୍ୟ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଟ୍ରାକ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ କରାଯିବ ବୋଲି ପରିବହନ ସଚିବ ଜି. ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts