Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୭୩୩ ମୃତ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୧୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆରେ ମାତିଛନ୍ତି ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଏକର ଏକର ଫସଲ
  • ||
  • ସିରିଜ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ପଛକୁ ପଛ ଧକ୍କା ହେଲେ ୮ ଗାଡ଼ି ; ୩ ମୃତ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୋନପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଗସ୍ତ କରିବେ ପାରାଦୀପ ଓ ତାଲଚେର
  • ||

ପୁଣି ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକା ଦେବ ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ, ଏଇ ମାସରେ ଖୋଲିବ ଅସାଧୁଙ୍କ ପୋଲ୍‌

12/09/2021 at 10:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୯: ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡରେ ଧନ ଓ ସମ୍ପତ୍ତି ରଖିଥିବା କିଛି ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପୋଲ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି । ଅଟୋମେଟିକ୍‌ ସୂଚନା ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ରାଜିନାମା ଅନୁସାରେ ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କିତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର ତୃତୀୟ କିସ୍ତି ଦେବ । ଅଧିକାରୀ ଏନେଇ ରବିବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ ଯେଉଁ ଦସ୍ତାବିଜ୍‌ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି ସେଥିରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ରିୟଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଦ୍ବାରା ରୋଜଗାର ହୋଇଥିବା ଅର୍ଥର ଡାଟା ମିଳିବ। କଳାଧନ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଥିବା ଲଢ଼େଇର ଏହା ଏକ ବଡ଼ ଉପଲବ୍ଧି ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ। ତୃତୀୟ କିସ୍ତିରେ ମିଳିବାକୁ ଥିବା ତଥ୍ୟରେ ସେଠାରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଫ୍ଲାଟ ଏବଂ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡ଼ିବ । ଏପରିକି ସେଥିରୁ ସେମାନେ କମାଉଥିବା ଟଙ୍କାର ଟ୍ୟାକ୍ସ ଦିଆଯାଉଛି କି ନାହିଁ ସରକାର ଜାଣିପାରିବେ ।

ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡରୁ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତିର ସୂଚନା ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଥର ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ସହ ଜଡ଼ିତ ସମ୍ପତ୍ତିର ସୂଚନା ମିଳିବ । ତେବେ ସେଠାକର ଏନଜିଓରେ ନିବେଶ ଅର୍ଥ ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ କରେନ୍ସି​‌​‌ରେ ଲାଗିଥିବା ଟଙ୍କା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବା ଅଟୋମେଟିକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ପ୍ରୋଗ୍ରାମରେ ସାମିଲ ନାହିଁ।

ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାର ତଥ୍ୟ ମିଳିଥିଲା। ଭାରତ ସମେତ ୭୫ ଦେଶ ଏହି ଡାଟା ପାଇଥିଲେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ୮୫ ଦେଶଙ୍କ ସମେତ ଭାରତକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଦେଇଥିଲା ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ।  ​‌

   Related Posts