Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ଗୁରୁତର, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ…
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଂଘନ କରି ଗାଁରେ ଚାଲିଥିଲା ବାହାଘର ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଦେଶପ୍ରେମ ଆଞ୍ଚରେ ରାଜନୀତି ରୁଟିସେକା : ବିଜେପି ଫାଇଦା ମିଳିବ କହୁଛି ତ କଂଗ୍ରେସ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛି ମୋଦିଙ୍କୁ, ଚିହିଁକିଛି ବିଜେଡି

1/03/2019 at 7:22 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧|୩: ନିର୍ବାଚନର ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ବଦଳି ଯାଇଛି ଦେଶର ମାହୋଲ ।  ସାରା ଦେଶରେ ଜାତୀୟତବାଦର ଲହର । ଏଭଲି ସ୍ଥିତିରେ ସବୁ ବିଭେଦ ଭୁଲି ଏକାଠି ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବାର ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ନେତାଏ । ହେଲେ ବେଳକାଳ ଦେଖି ଦେଶପ୍ରେମର ଆଞ୍ଚରେ ରାଜନୀତିର ରୁଟି ବି ସେକା ହେଉଛି ।

ଦେଶପ୍ରେମର ଲହର । ସାରା ଦେଶରେ କେବଳ ଭାରତ ପାକ୍‌ ଏବଂ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କର ଚର୍ଚ୍ଚା । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମାହୋଲ ଏମିତି ଥିଲେ, ନେତା ବା ମୁହଁରେ କେତେ ଲଗାମ୍ ଦେବେ ?  ଏହି ଯେମିତି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍ ୟେଦୁରପ୍ପା ଏମିତି ମାହୋଲରୁ ରାଜନୀତିର ଅଙ୍କ କଷିଥିଲେ ।

ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କ ଦେଖାଦେଖି ଓଡ଼ିଶା ବିଜେପିର ନେତା ବି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଉପସଭାପତି ବୁଲେଇ ବଙ୍କେଇ ବିଜେପିର ଲାଭ କଥା ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଜାତୀୟତାବାଦ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏଠି ଶାସନରେ ଥିବା ବିଜେଡିକୁ ନିଶାନା କରିବାକୁ ବେଳକାଳ ଦେଖି ପୁଣି ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ କଥା ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷତି ସହିବେ ବୋଲି ହିସାବ କଷିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଏ ସମୟରେ ବିଜେପିର ଏଭଳି ବୟାନ ଦେଖି ବିଜେଡି ଚିହିଁକିଛି । ମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି, ଦେଶପ୍ରେମକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ନ ହେଉ ।

ପୁଲୱାମା ଅଘଟଣ ପରେ ସାରା ଦେଶ ଏକଠି ଛିଡ଼ା ହୋଇଛି । ସବୁ ଦଳ ବି ବିଭେଦ ଭୁଲି ଏକ୍ ଥିବା ଦାବି ଦୋହରାଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ମଝିରେ ମଝିରେ ସୁଯୋଗ ଦେଖି ଦେଶପ୍ରେମର ଆଞ୍ଚରେ ରାଜନୀତିର ରୁଟି ସେକିବାକୁ ଭୁଲୁ ନାହାନ୍ତି । କେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିଶାନା କରୁଛି ତ କେତେବେଳେ ମମତା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ମାଗୁଛନ୍ତି । ଆଉ କେତେବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସନରେ ଥିବା ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦର ଲହରକୁ ନିଜ ଆଡ଼କୁ ଭିଡ଼ୁଛି।

   Related Posts