Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଦେଶପ୍ରେମ ଆଞ୍ଚରେ ରାଜନୀତି ରୁଟିସେକା : ବିଜେପି ଫାଇଦା ମିଳିବ କହୁଛି ତ କଂଗ୍ରେସ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛି ମୋଦିଙ୍କୁ, ଚିହିଁକିଛି ବିଜେଡି

1/03/2019 at 7:22 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧|୩: ନିର୍ବାଚନର ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ବଦଳି ଯାଇଛି ଦେଶର ମାହୋଲ ।  ସାରା ଦେଶରେ ଜାତୀୟତବାଦର ଲହର । ଏଭଲି ସ୍ଥିତିରେ ସବୁ ବିଭେଦ ଭୁଲି ଏକାଠି ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବାର ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ନେତାଏ । ହେଲେ ବେଳକାଳ ଦେଖି ଦେଶପ୍ରେମର ଆଞ୍ଚରେ ରାଜନୀତିର ରୁଟି ବି ସେକା ହେଉଛି ।

ଦେଶପ୍ରେମର ଲହର । ସାରା ଦେଶରେ କେବଳ ଭାରତ ପାକ୍‌ ଏବଂ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କର ଚର୍ଚ୍ଚା । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମାହୋଲ ଏମିତି ଥିଲେ, ନେତା ବା ମୁହଁରେ କେତେ ଲଗାମ୍ ଦେବେ ?  ଏହି ଯେମିତି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍ ୟେଦୁରପ୍ପା ଏମିତି ମାହୋଲରୁ ରାଜନୀତିର ଅଙ୍କ କଷିଥିଲେ ।

ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କ ଦେଖାଦେଖି ଓଡ଼ିଶା ବିଜେପିର ନେତା ବି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଉପସଭାପତି ବୁଲେଇ ବଙ୍କେଇ ବିଜେପିର ଲାଭ କଥା ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଜାତୀୟତାବାଦ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏଠି ଶାସନରେ ଥିବା ବିଜେଡିକୁ ନିଶାନା କରିବାକୁ ବେଳକାଳ ଦେଖି ପୁଣି ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ କଥା ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷତି ସହିବେ ବୋଲି ହିସାବ କଷିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଏ ସମୟରେ ବିଜେପିର ଏଭଳି ବୟାନ ଦେଖି ବିଜେଡି ଚିହିଁକିଛି । ମନ୍ତ୍ରୀ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି, ଦେଶପ୍ରେମକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ନ ହେଉ ।

ପୁଲୱାମା ଅଘଟଣ ପରେ ସାରା ଦେଶ ଏକଠି ଛିଡ଼ା ହୋଇଛି । ସବୁ ଦଳ ବି ବିଭେଦ ଭୁଲି ଏକ୍ ଥିବା ଦାବି ଦୋହରାଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ମଝିରେ ମଝିରେ ସୁଯୋଗ ଦେଖି ଦେଶପ୍ରେମର ଆଞ୍ଚରେ ରାଜନୀତିର ରୁଟି ସେକିବାକୁ ଭୁଲୁ ନାହାନ୍ତି । କେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ମୋଦିଙ୍କୁ ନିଶାନା କରୁଛି ତ କେତେବେଳେ ମମତା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ମାଗୁଛନ୍ତି । ଆଉ କେତେବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସନରେ ଥିବା ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦର ଲହରକୁ ନିଜ ଆଡ଼କୁ ଭିଡ଼ୁଛି।

   Related Posts