Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ନବୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ବୋଲି ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଏଭଳି ବୟାନକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ହଲଚଲ

18/05/2019 at 7:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୮|୫: ନବୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ।ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଏଭଳି ବୟାନକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ହଲଚଲ । ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଏଭଳି ବୟାନକୁ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନାକଟେକିଛନ୍ତି । ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମୋଦର ରାଉତ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ବୟାନବାଜିଙ୍କୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଥିବା ବେଳେ ନବୀନଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଆଡକୁ ବି ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛନ୍ତି  । କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ନବୀନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଗଲେ ବିଜେଡି ଖଣ୍ଡଖଣ୍ଡ ହୋଇଯିବ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଗାଦି ମାଡିବସିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯେତିକି ତନାଘନା, ଓଡିଶାରେ ବି ନବୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ସେତିକି କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା । ବିଜେଡିର ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ନବୀନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କହି କଥା ମାର୍କେଟକୁ ଛାଡୁଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମତ ନବୀନ ଓଡିଶା ଉପରେ ଫୋକସ କଲେ ଭଲ । ବିଜେଡି ଭିତରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଅନ୍ତରୀଣ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ରହିଛି ।

ସେପଟେ ବିଜେପି ଯାଇ ନବୀନ ବିରୋଧୀ ପାଲଟିଥିବା ଦାମ ବି ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି ଗୁଗୁଲି । କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ନେତାଏ ସଂଖ୍ୟାର ଖେଳ ବୁଝିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଲୋକସଭାର ୫୪୩ ସିଟରୁ ଓଡିଶା ଭାଗ ୨୧  । ସେଥିରୁ ଏଥର ବିଜେଡି କେତେଟା ଜିତିବ ନଜାଣି ନବୀନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା କଥା କହିଲେଣି । ଷାଠିଏ ଦଶକରେ ନେହୁରୁ ନିଜେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥାଇ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଡିଫେନ୍ସ ମିନିଷ୍ଟର କରିବାକୁ ଚାହିଁବି କରିପାରି ନଥିଲେ ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସଂଖ୍ୟା ଲବି ଆଗରେ ବାଦ୍ ପଡିଥିଲେ ବିଜୁ । ନବୀନ ବାବୁ ଏବେ ବି ମନକୁ ମନ ଭାଷଣ ଦେଇନପାରି କାଗଜ ଲେଖା ଭାଷଣ ପଢୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଯେଉଁମାନେ ନବୀନଙ୍କ ନାଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଉଠାଉଛନ୍ତି ସେମାନେ ବୋଧେ କିଛି ଫାଇଦା ନେବା ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଦାମଙ୍କ ଏଭଳି ତେରଛା ବାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର ଓ ନବୀନଙ୍କ ଆଡକୁ ବୋଲି ଜଣାପଡିଯାଉଛି । ସେପଟେ ନବୀନ ବାରମ୍ବାର କହି ଆସୁଛନ୍ତି ସେ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତି ନୁହେଁ ବରଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ରହିବେ । ଯେହେତୁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ଦୌଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସେଥିରେ ନବୀନଙ୍କ ନାଁ ପୁରାଇ ଦେବାକୁ କିଛି ନେତା ବି ଚେଷ୍ଟା କରିଥାଇ ପାରନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସର ଆକଳନ, ନବୀନଙ୍କୁ ଖୁସ କରିବାକୁ କିଛି ନେତା ତାଙ୍କ ନାଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରେସ୍ କୁ ଟାଣିଥିବେ । ହେଲେ ନବୀନ ଦିଲ୍ଲୀଗଲେ ବିଜେଡି ଏଠି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ ହୋଇଯିବ । ବିଜେଡିର ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀର ମତ ନବୀନ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଜଣେ ସମ୍ମାନିତ ନେତା । ଯେହେତୁ ସେ ଓଡିଶାରେ ରହି କାମ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ବୋଲି ବାରମ୍ବାର କହି ଆସୁଛନ୍ତି ତେଣୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିବାଦ କରିବା ଉଚିତ ହେବନି।

ମୋଦିଙ୍କୁ ଚେକ୍ ଦେବାକୁ ୟୁପିଏ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବ ସେନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ କସରତ ଚାଲିଛି । ଦରକାର ପଡିଲେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳର ନେତାଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗାଦିରେ ବସାଇଦେବାକୁ ବି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନବୀନଙ୍କ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ସବୁ ନିର୍ଭର କରୁଛି ଏଥର ଲୋକସଭାରେ ବିଜେଡି କେତେ ସିଟ୍ ଜିତୁଛି ।

   Related Posts