Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର ; ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣେଶ ନଗରରେ ପୁଲିସ୍ ର ଚଢାଉ
  • ||
  • ନକଲି ଟମାଟ, ଚିଲି, ସୋୟା ସୋସ୍ ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କେତେ ପରିମାଣର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ପୁଲିସର ସୂଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||

ଶାହାଙ୍କ ଆହ୍ବାନକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ କମ୍ପନ : ବିଜେପି ଉତଫୁଲ୍ଲିତ, ବିଜେଡି କହିଲା ନବୀନଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ଆଗରେ ବିଜେପି ଫେଲ, କଂଗ୍ରେସର ଆକ୍ଷେପ ଶଙ୍ଖ-ପଦ୍ମ ସଲାସୁତୁରା

9/06/2020 at 6:33 PM

ଶାହାକୁ ନେଇ ପୁଣି ଓଡିଶା ରାଜନୀତି ରେ କମ୍ପନ । ଓଡ଼ିଶାକୁ ବିଜେପି ଦୁର୍ଗ କରିବାକୁ ନେଇ ଅହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଶାହା । ଶାହାଙ୍କ ଏହି ଆହ୍ବାନରେ  ବିଜେଡି ବିଚଳିତ ନଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେଡି ବିଜେପି ସମ୍ପର୍କ କଥାକୁ ଦୋହରାଇଛି।

ଓଡିଶାକୁ ବିଜେପିର ଅଭେଦ୍ୟ ଦୁର୍ଗ କର । ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଏଭଳି ଆହ୍ବାନ ଓଡିଶା ରାଜନୀତିରେ କମ୍ପନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ ପୁଣି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଛନ୍ତି ଶାହା ।  ଦୀର୍ଘ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଓଡିଶା ବିଜେଡିର ଅଭେଦ୍ୟ ଦୁର୍ଗ ହୋଇ ରହିଛି । ୨୦୧୯ ରେ ଏହି ଦୁର୍ଗକୁ ଭେଦ କରିପାରିନଥଲା ବିଜେପି। ତଥାପି ଶାହାଙ୍କ ନଜର ଏବେ ବି ଓଡିଶା ଉପରେ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଶାହାଙ୍କ ଏଭଳି ଆହ୍ବାନ ବିଜେଡି ଉପରେ ଟିକେବି ପ୍ରଭାବ ପକାଇନି। କାରଣ ଶାହା ଷ୍ଟ୍ରଟେଜି ନବୀନଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରଟେଜି ପାଖରେ ଫେଲ ମାରିଛି। ତେଣୁ ବିଜେଡି ଟିକେ ବି ବଚଳିତ ହୋଇନି। ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଓଡିଶା ଏବେ ବିଜେଡି ଦୁର୍ଗ ହୋଇ ରହିଛି। ବିଜେଡି ବିଜେପି ମିଶିଥିବାରୁ ବିଜେପି ଏମିତି କହିଥାଇପାରେ ବୋଲି ​‌ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ କହିଛି।

ବିଜେପି କିନ୍ତୁ ଶାହାଙ୍କ ଆହ୍ବାନ ସତ ହେବା ନେଇ ଖୁବ ଆଶାବାଦୀ। ଗତକାଲି ଭରଚ୍ୟୁଆଲ ରାଲିରେ ୩୦ଲକ୍ଷ ଓଡିଆ ଯୋଡି ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ମୋଦିଙ୍କ ସଫଳତାକୁ ଆଧାର କରି ବ୍ଲକ ସ୍ତରରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବ ବିଜେପି। ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ପାଳିର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର ସଫଳତାର ଲିପ୍ ଲେଟକୁ ୩୭ ହଜାର ବୁଥରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ଘରେ ବାଣ୍ଟିବେ। ପ୍ରତି ବୁଥର ୨ଜଣ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଏହି ଲିପଲେଟ ବାଣ୍ଟିବେ।

୨୦୧୯ରେ ଶାହାଙ୍କ ଆହ୍ବାନରେ ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲା। ବିଜେଡିକୁ ଗାଦିରୁ ତଡିବାକୁ ସଂକଳ୍ପ କରିଥିଲା ତଥାପି ବି​‌ବିଜେପି ଫେଲ ମାରିଥିଲା। କେବଳ କଂଗ୍ରେସକୁ ପ୍ରମୁଖ ବିରୋଧୀ ଦଳରୁ ତଡିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ବିଜେପି। ଏବେ ପୁଣି ଶାହା ଓଡିଶା ଜନ ସମ୍ବୋଧନ ଜରିଆରେ  କର୍ମୀଙ୍କୁ  ପୁଣି ଆଶା ଦେଖାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts