Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଏସିଆ କପ୍ କ୍ରିକେଟ‌, ୨୦୨୨ରେ ଖେଳାଯିବ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଗୋପ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିଲ୍ : ମ୍ୟାନେଜର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରମ୍‌ଜାନ୍ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ୭ଦିନ ବନ୍ଦ, ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ବାରଣ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା, ପ୍ରେମିକ ଦୁଆରେ ପ୍ରେମିକା, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦେଇଛି ଧାରଣା
  • ||
  • କଟକ : ଗିରଫ ହେଲା ହାଇଦରର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ୍, ସୋମବାର ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ କରିଥିଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାଲା, ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଭଡା ଘରୁ ମିଳିଲା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଅଭିଜିତ ଆୟାର ଗିରଫ ପ୍ରସଂଗକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରାଜନୀତି: ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଲା ସମାନ ଅପରାଧ ପାଇଁ ଜଷ୍ଟିସ କାଟଜୁଙ୍କ ପ୍ରତି କାହିଁକି କୋହଳ ହୋଇଥିଲା ଓଡିଶା

24/10/2018 at 6:22 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୪|୧୦: ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ର ଓ ଜଷ୍ଟିସ ମାର୍କଣ୍ଡେୟ କାଟଜୁଙ୍କ ପ୍ରତି ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନର ଦୁଇଟି ବ୍ୟବହାର କି । ନା ଆୟାର ମିତ୍ରଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟିକେ ଅଧିକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଶୀଳ । ଅଭିଜତଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ଜେଲ୍ ହାଜତକୁ ପଠାଇବା ଏବଂ ଗୃ-ହ କମିଟି ଆଇନକୁ ତର୍ଜମା କରି ଏକପ୍ରକାର ବିଶାଳ ହୃଦୟ ଦେଖାଇବା ଏଭଳି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନକୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ବି କିଛି କମ୍ ହୋଇନି । ସମସ୍ତେ ମୌକାଦେଖି ଦୋଷ ଠେଲାଠେଲିରେ ମାତିଯାଇଛନ୍ତି ।

ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ର ଏବେ ଜେଲ୍ ରେ । ଭୁଲ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସଜା ମିଳିଲା । କିନ୍ତୁ ଅଭିଜିତ ଆୟାରଙ୍କ ଭୁଲ ପାଇଁ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ପରିଣାମ କେତେ ସେନେଇ ଉଠିଲାଣି ପ୍ରଶ୍ନ । କଥା ସେତିକିରେ ଅଟକିନି, ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାର ଭୁଲ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରକାର ସଜା କିଭଳି ହେବ ସେନେଇ ବି ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି । ଜଷ୍ଟିସ ମାର୍କଣ୍ଡେୟ କାଟଜୁ ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଓଡିଶା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦେଇଥିଲେ କଟୁ ମନ୍ତବ୍ୟ । କାଟଜୁଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।  କିନ୍ତୁ ସେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପରେ ସବୁ କିଛି ଥଣ୍ଡା ପଡିଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଅଭିଜିତ ଆୟାରଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ କାହିଁକି ହେଲା ତାହା ଏବେ ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ । ବିଜେପି ନେତା ସମୀର ମହାନ୍ତି, ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତ, ବିରୋଧିଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରନ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ।

ବିଧାୟକ ମାନଙ୍କୁ ବୁଦ୍ଦୁ କହି ବୁଦ୍ଧି ଶିଖିଛନ୍ତି ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ର । ନିଜେ ଗୃହ କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଲେ ଆଉ ବାରମ୍ବାର କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପରେ ଗୃହ କମିଟି ଏକ ପ୍ରକାର କୋହଳ ମନୋଭାବ ଦେଖାଇଲା । କିନ୍ତୁ ଆୟାରଙ୍କ ଦୋଷ ପାଇଁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନର ବ୍ୟବହାର କଣ ହେବା ଦରକାର ସେନେଇ ବି ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ବେଲ୍ ନଦେବା ପରେ କାହିଁକି ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କଲାନାହିଁ ତାହାବି ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ ରହିଛି । ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇଦେବା ପରେ ବୋଧହୁଏ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା, ଧର୍ମିୟ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେବା, ମାନହାନି କରିବା ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଅପବ୍ୟବହାର କରିବା ଆଦି ଅଭିଯୋଗରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଫା ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ସମାନ କଥା ଜଷ୍ଟିସ ମାର୍କେଣ୍ଡେୟ କାଟଜୁ କହିବା,  କିନ୍ତୁ କେବଳ ଭୁଲ ମାଗିବା ପରେ  ପ୍ରସଙ୍ଗ ମନକୁ ମନ ଥମିଯିବା ଘଟଣାକୁ ତର୍ଜମା କଲେ ଲାଗୁଛି କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଆୟାର ମିତ୍ରଙ୍କ କେସ୍ ରେ ସମସ୍ତେ ଟିକିଏ ଅଧିକ ରିଆକ୍ଟିଭ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଗରଫ ହୋଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ହେବାପରେ ଏବେ କୋଣାର୍କ ପୋଲିସ ଅଭିଜିତଙ୍କୁ ଚାରିଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛି…..

   Related Posts