Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||

ବିଜେପୁରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପାଇଁ ତିନି ଦଳର କସରତ ଆରମ୍ଭ

22/09/2019 at 6:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୨।୦୯ – ବିଗୁଲ ବାଜିବା ପରେ ଏବେ ବିଜେପୁରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ନେଇ ତିନି ଦଳରେ କସରତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତା କାଲି ବିଜେଡିର ନିବୀନ ନିବାସରେ ବୈଠକ ବସିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟିକୁ ତିନିଜଣଙ୍କ ନାମ ସୁପାରିଶ କରିବ । ଏପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ବିଜେପୁର ପାଇଁ ଗଠିତ କମିଟିର ବୈଠକ ଡାକିଛି।  

ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କସରତ। ବିଜେପୁରରେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ଜୋର ଦାର ଲଢ଼େଇ ହେବ । ତିନି ଦଳରେ ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଢ଼ିଲାଣି ଅଙ୍କକଷା । ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି ନବୀନ ନିବସରେ ବସିବ । କିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବ , କିଏ କିଏ ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିବେ, ଷ୍ଟାର ପ୍ରାଚାରକ କେଉଁମାନେ ରହିବେ । ସେନେଇ ଆଲୋଚନା ହେବ। ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କ ସହିତ ବିଜେପୁର ନିର୍ବାଚନ ସମନ୍ବୟ କମିଟିର ବୈଠକ ବସିବ । ବୈଠକ ପରେ ନବୀନ ଦିନେ ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ  ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମ ଘୋଷଣା କରିବେ ।

ବିଜେଡି ବିଜେପି ଭିତରେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଲଢ଼େଇକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା । ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏଥିପାଇଁ ବୈଠକ ବସି ରଣନୀତି ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ। ତିନି ଜଣିଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟିକୁ ପଠାଯିବ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟି ହିଁ ନେବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ।  

ଏପଟେ ଫାଇଦା ଉଠାଇବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଛକି ବସିଛି। ବିଜେଡି ବିଜେପି  ମିଶିଛିନ୍ତି  ଏହିକଥା କହି କଂଗ୍ରେସ ତାର ପୁରୁଣା ଗଡ ଦଖଲ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି । ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ହୋଇଥିବା ବିଜେପୁର କମିଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ଥିର କରିବା ସହିତ ରଣନୀତି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବ। କଂଗ୍ରେସ ଏଥର ରିପୁନାଥ ସେଠ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିଷେକ ସେଠଙ୍କୁ ମଇଦାନକୁ ଛାଡିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ବିଜେପି ଭିତରେ କଡା ଟକ୍କର ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେଡି ବିଜେପି ଭିତରେ ରାଜନୀତି ଗଣିତ ବଦଳିଛି । ବିଜେପୁର ଗଣିତ କଣ ହେବ ତାକୁ ନେଇ କର୍ମୀ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ନେତାଙ୍କ ଇସାରାକୁ।  

   Related Posts