Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ହୁକିଟୋଲା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ; ଦୁଃଖଦ ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ଉଠାଉଛନ୍ତି ରାଜନେତା

4/01/2019 at 6:55 PM

ପାରାଦୀପ| ଜଗତସିଂହପୁର ୪|୧: ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ନିଖୋଜ ଥିବା ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୩କିଲୋମିଟର ଦୂରରୁ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ମୃତଦେହ ଠାବ କରିଛି । କାଲି ମୃତ ୯ଜଣଙ୍କୁ ଏକ ସଙ୍ଗେ ଗାଁ ମଶାଣିରେ ଶେଷ ବିଦାୟ ଦିଆଯାଇଛି । ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକେ । ହେଲେ ଏହି ଦୁଃଖଦ ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ଭୁଲି ନାହାନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ରାଜନେତା । ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ନିଜ ନିଜର ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ।

ମହାନଦୀ ନିପାଣିଆ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସେଦିନ ନିଖୋଜ ଥିବା ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଆଜି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ମିଲି ସ୍ବାଇଁ ଓ ବୟସ ୬ ବର୍ଷ । ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୩କିଲୋମିଟର ଦୂରରୁ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ୍ ମିଲିର ମୃତଦେହ ଠାବ କରିଛି । ମୃତ ୯ଜଣଙ୍କୁ କାଲି ଏକ ସଙ୍ଗେ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ଶେଷ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ । ଏହି ଘଟଣା ସାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଘଟଣା ପାଇଁ କିଏ ଦାୟୀ, ସେନେଇ କାରଣ ଖୋଜା ଚାଲିଛି। 

ହସିଣା ଗାଁରେ ଦୁଃଖର ପାହାଡ଼ ପଡ଼ିଛି। ଆଉ ଏହି ଦୁଃଖଦ ସମୟରେ କିଏ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇ କେତେ ଫାଇଦା ନେଇପାରିବ ସେନେଇ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିଯୋଗିତା । କିଏ ଆସି ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି ତ ପୁଣି କିଏ ସହାୟତା ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଆସି ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି । ଆଉ କିଏ ସରକାରଙ୍କ ଦୋଷ, ନାଉରିଆର ଦୋଷ, ପ୍ରଶାସନର ଦୋଷ କହି ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ଗତକାଲି ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ମୃତଦେହ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଘୋଷଣା କରି ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେମିତି ପାରାଦୀପ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବାପି ସରଖେଲ ବି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସେହିପରି ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ସାଂସଦ କୁଳମଣି ସାମଲ ବି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନାହାନ୍ତି।

ସମବେଦନା ଯେତିକି ନାହିଁ ତା ଠାରୁ ଅଧିକ ରାଜନୀତିର ଗନ୍ଧ ବାରି ହୋଇପଡୁଛି । ଏ ସନ୍ଦେହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବି କରୁଛନ୍ତି । ନେତାଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ମନା କରୁନାହାନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ  । ହେଲେ  ଏହି ଦୁଃଖଦ ସମୟରେ ରାଜନୀତି କରାଯିବାକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି  ଗ୍ରାମବାସୀ ।

ଦୁଃଖଦ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ନେବା ପାଇଁ ନେତାଙ୍କ ଚେଷ୍ଟା ନିନ୍ଦନୀୟ ନିଶ୍ଚିତ ।ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ ।

   Related Posts