Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ପୋଲିସ-ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ : ଗିରଫ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା, ୪ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ

8/12/2020 at 3:42 PM

ବରଗଡ଼ ୦୮।୧୨: ପୋଲିସ ଓ ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ । ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଭେଡେନ୍‌ ଥାନା ବୁର୍ଦ୍ଦା ଗାଁର ଘଟଣା । ପୂର୍ବ ଏକ ମାମଲାରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ବେଳେ ଏପରି ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି । ଗ୍ରାମାବାସୀମାନଙ୍କ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପୋଲିସକୁ ପଡିଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଦିନ ତଳେ ବୁର୍ଦ୍ଦା ଗାଁର ଲିଙ୍ଗରାଜ ନାଏକଙ୍କ ପୁଅ ଗିରିଧରି ନାଏକଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ବିଳମ୍ବ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଭେଡେନ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ପୋଲିସ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ମୁହାଁମୁହିଁ  ହୋଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲାଠି ଚାର୍ଜ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଗାଁଲୋକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ କିଛି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଥିିଲା । ସେହି ଘଟଣାରେ କିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିବା ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ୪ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁୟତନ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ଜୁଲାଇ ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ଗିରିଧାରୀ ଓରଫ ଜିତୁ ଘରୁ କେଉଁଆଡେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏନେଇ ଭେଡେନ ଥାନା ପରିବାର ଲୋକେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପରେ ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଜିତୁଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ଶବକୁ ତାଙ୍କ ଖଳାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଜିତୁଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ଥିଲା ବୋଲି ଜଣାବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ସେହି ଗାଁର ଏକ ଝିଅ ସହିତ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ହୋଇଥିଲା ।

ଝିଅ ଘରର ଲୋକେ ଜିତୁ ହତ୍ୟାରେ ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ନେଇ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଭେଡେନ୍‌ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଶିଥିଳ ପଡିଥିବା ନେଇ ପରିବାର ଲୋକ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟରେ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ପରିବାର ଲୋକ ଗତ ୧୭ତାରିଖ ଦିନ ଥାନାରେ ଆଣରଣ ଅନଶନରେ ବସିଥିଲେ । ଅନଶନକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଓ ଗାଁଲୋକେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts