Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ସଲମାନ ଖାନ ଓ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ: ସମନ ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

8/07/2021 at 6:07 PM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୦୮/୦୭ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ, ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ‘ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନ’ ପାଇଁ ସଙ୍କଟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶୋ’ରୁମ ଖୋଲିବା ପରେ କମ୍ପାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସାମଗ୍ରୀ ପଠାଉ ନାହିଁ। କମ୍ପାନୀର ୱେବସାଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଅଛି। ସେଥିପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଲମାନ ଖାନ, ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଅଲଭିରା ଖାନ ଏବଂ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସଲମାନ ଖାନ, ଅଲଭିରା ଖାନ ଏବଂ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ ସିଇଓ ପ୍ରସାଦ କପାରେ, ସନ୍ତୋଷ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ସନ୍ଧ୍ୟା, ଅନୁପ, ସଞ୍ଜୟ ରଙ୍ଗା, ମାନବ, ଆଲୋକଙ୍କୁ ସମନ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅରୁଣ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସେ ମନିମାଜ୍ରାର ଏନଏସି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ‘ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନ’ର ଏକ ଗହଣା ଶୋ’ରୁମ ଖୋଲିଥିଲେ। ଶୋ’ରୁମ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଷ୍ଟାଇଲ୍ କ୍ୱିଣ୍ଟେଟ୍ ଜୁଏଲାରୀ ପିଭି ଲିମିଟେଡ୍ ସହିତ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାକ୍ଷର ହୋଇଥିଲା। ସମସ୍ତେ ଶୋ’ରୁମ୍ ଖୋଲିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିନଥିଲେ। ଯେଉଁ ଷ୍ଟୋରରୁ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ୍ ର ଗହଣା ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ତାହା ବନ୍ଦ ଅଛି। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଗହଣା ମଧ୍ୟ ପାଇନାହାନ୍ତି।

ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ସଲମାନ ଖାନ, ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଅଲଭିରା ଖାନ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଏବଂ କମ୍ପାନୀର କିଛି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମନ ପଠାଇଛି। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜବାବ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଅରୁଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଲମାନ ତାଙ୍କୁ ବିଗ୍ ବସ୍ ସେଟକୁ ଡାକିଥିଲେ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଖୋଲିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ସଲମାନ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ଏକ ଶୋ’ରୁମ୍ ଖୋଲିବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗକାରୀ ପୋଲିସକୁ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ପଠାଇଛନ୍ତି। ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସଲମାନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଶୋ’ରୁମର ଉଦଘାଟନ ପାଇଁ ଆସିବେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ବ୍ୟସ୍ତତା କାରଣରୁ ସେ ଆସିନଥିଲେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସଲମାନ ଏକ ଚ୍ୟାରିଟି ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଚଳାନ୍ତି, ଯାହାର ନାମ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନ୍। ଏହି ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଦାନ ନେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅନଲାଇନରେ ଏବଂ ଷ୍ଟୋରରେ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନ୍ ପୋଷାକ ବିକ୍ରୟ କରି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରେ। ସଲମାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନ ପୋଷାକରେ ନଜର ଆସିଥାନ୍ତି। ସେ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମନ ପୋଷାକ ଉପହାର ଦିଅନ୍ତି।

   Related Posts