Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ନିଶାଡିଙ୍କୁ ଖୁସ୍ କରି ବନ୍ଧା ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଜବତ ମଦ ବିକିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଗଲେ

4/05/2020 at 4:53 PM

ମଥୁରା, ୦୪|୦୫ :  ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ପୋଲିସ ସମ୍ମୁଖ ଯୋଦ୍ଧା ଭାବେ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରୁଛି । କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମଥୁରାରେ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯିବେ । ମଥୁରାରେ ଏକ ପୋଲିସ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟର ଇନଚାର୍ଜ୍ ଓ ୩ କର୍ମଚାରୀ ୫୮୨୨ ପେଟି ମଦ ବଜାରରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ମଦକୁ ଚେକିଂ ସମୟରେ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।  ଜିଲ୍ଲାର ଏସଏସପି ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନ କରିବା ପରେ ଏହି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ସତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ୨ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମଦ ମାଫିଆ ସାମିଲ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଏହି ମାମଲା ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କୋସିକଲାରେ ଏକ ମଦ ଭର୍ତ୍ତି ଟ୍ରକ୍ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଟ୍ରକରେ ଥିବା ଅଧା ମଦ ରାତାରାତି ଉଭାନ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏନେଇ ମଥୁରା ଏସଏସପି ସୂଚନା ପାଇ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନ କରିଥିଲେ । ଏକ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ । ଉଭାନ ହୋଇଥିବା ମଦ କିଣିବା ପାଇଁ ଏହି ଟିମର ସଦସ୍ୟ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତାହା ମଧ୍ୟରୁ ମଦ ବାହାର କରାଯାଇ ଟିମର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ପୋଲିସ ପହଁଚି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା ।

ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ, ପୋଲିସ କର୍ମାମାନେ କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ଟ୍ରକ ନୁହେଁ ଏପରି ଅନେକ ଟ୍ରକରୁ ମଦ ଜବତ କରି ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି ।  ଏହାକୁ ସେମାନେ ଏକ ମଦ ମାଫିଆଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏସଏସପି ତଦନ୍ତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁରାକ ପାଇ ଆହୁରି ୨ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିଛି ।  ମଦ ମାଫିଆଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts