Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ପୁଣି ଅଡୁଆରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ, ‌ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ରୁଜ୍ଜୁ କଲା ନୂଆ ମାମଲା

4/05/2020 at 9:43 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୪।୦୫: ପୁଣି ଅଡୁଆରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭି ସମ୍ପାଦକ ତଥା ମାଲିକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ । ଶନିବାର ଦିନ ରାତିରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଗତ ମାସରେ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଏହି ମାମଲାକୁ ପୋଲିସ ରୁଜୁ କରିଛି ।  ପାଇଡୋନି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏହି ମାମଲା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରଜା ଏଜୁକେସନାଲ ୱେଲଫେୟାର ସୋସାଇଟିର ସଚିବ ତଥା ଦକ୍ଷିଣ ମୁମ୍ବାଇର ନଲ ବଜାରର ବାସିନ୍ଦା ଇରଫାନ ଅବୁବାକର ଶେଖ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଉଭୟ ଚ୍ୟାନେଲ ଏବଂ ଗୋସ୍ୱାମୀ ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ବିରୋଧରେ ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଶେଖ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଅପ୍ରେଲ ୨୯ରେ ହିନ୍ଦୀ ଚ୍ୟାନେଲ ରିପବ୍ଲିକ ଭାରତ ବାନ୍ଦ୍ରା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବାନ୍ଦ୍ରା ବିରୋଧରେ ଫୁଟେଜ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଏହି ଶୋର ଉପସ୍ଥାପକ ଥିଲେ। “ବାନ୍ଦ୍ରା ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ମସଜିଦ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ଲିଙ୍କ୍ କିମ୍ବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନଥିଲା। ଏକମାତ୍ର ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେଲା ପ୍ରବାସୀମାନେ ମସଜିଦ ନିକଟରେ ଥିବା ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସହରରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ମସଜିଦକୁ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ବୋଲି ଶେଖ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଶେଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗୋସ୍ୱାମୀ ବିନା କାରଣରେ ବାନ୍ଦ୍ରା ମସଜିଦକୁ ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କ ବିରୋଧ ସହିତ ଯୋଡିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ବିରୋଧକୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ରଙ୍ଗ ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବି କୌଣସି ଲିଙ୍କ୍ କିମ୍ବା ସମ୍ପୃକ୍ତି ନଥିଲା। ତେଣୁ ପାଇଡୋନି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଏବେ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ଆଇନର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଜାରି ରଖିଛି ।

   Related Posts