Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଭାଙ୍ଗିଲା ପୋଲିସର ନିଦ, ବେଆଇନ୍ ବାଲି ଚାଲାଣ ରୋକିବାକୁ ନେଲା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ

13/11/2020 at 3:32 PM

ନୀଳଗିରି,୧୩/୧୧ : ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି  ତହସିଲ ଅଧିନ ସୋନନଦୀରୁ ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଶେଷରେ ପୋଲିସ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛି। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଚଢ଼ଉ କରି ସୋନନଦୀ କୂଳରୁ ନମ୍ବର ବିହୀନ ଚୋରାବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ତହସିଲ ଅଧିନ ସୋନନଦୀରୁ ବାଲି ମାଫିଆମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ହାତବାରିସୀ କରି ବାଲି ଚୋରି କରୁଥିଲେ। ଦୈନିକ ଶହଶହ ଟ୍ରିପ୍ ବାଲି ଚୋରି ହେଇଥିବା ବେଳେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ଵ ହାନୀ କରୁଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଅନେକ ବାର ଚଢ଼ଉ କରି ଚୋରା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ଟ୍ରକ ଜବତ କଲେ ମଧ୍ୟ ବାଲି ଚୋରି କମିନଥିଲା। ବହୁବାର ଗାଡି ଜବତ ବେଳେ ତହସିଲଦାର ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଖାଲି ସେତିକ ନୁହେଁ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଟ୍ରକ ଓ ମାଲିକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେବା କାରଣରୁ ମାଫିଆମାନେ ବାଲି ଚୋରି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିଥିଲେ।

ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଏକ ପ୍ରକାର ଅଣନିଶ୍ଵାସୀ ପାଲଟିଥିବା ବେଳେ ବହୁଦିନ ପରେ କାଠପାଳ ନିକଟରେ ବାଲିଚୋରୀ ନେଇ ପୋଲିସ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛି।ଗୁରୁବାର ନୀଳଗିରି ଆଇଆଇସି ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ବେହେରା ,ଏସଆଇ ବାସୁଦେବ ଜୟସିଂହ ଓ ଅନ୍ୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ମଧ୍ୟରାତ୍ର ରେ ଆତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ।ମାଫିଆମାନେ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ନଦୀକୂଳରୁ ବାଲି ବୋଝେଇ ହୋଇ ଆସୁଥିବା ଏକ ନମ୍ବର ବିହୀନ ଟ୍ରାକ୍ଟରକୁ ଜବତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡ୍ରାଇଭର ଅନ୍ଧକାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଗାଡିଟିକୁ ଥାନାକୁ ଅଣାଯାଇ ୩୮୧ ନମ୍ବର ମାମଲା ରୁଜୁକରିବା ସହ ଇଞ୍ଜିନ ନମ୍ବର ଆରଟିଓଙ୍କୁ ଦେବାପରେ ଗାଡି ମାଲିକ କିଏ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ବାସୁଦେବ ଜୟସିଂ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଆଗରୁ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗି ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ ଆଜି ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ଵ ବଞ୍ଚିପାରିଥାନ୍ତା ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।ତେବେ ଡେରିରେ ହେଉମଧ୍ୟ ପୋଲିସର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।

   Related Posts