Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନା ସ୍ପା ? ଖଟରେ ଆରାମରେ ଶୋଇଛନ୍ତି ପୋଲିସ ବାବୁ, କଏଦୀ କରୁଛନ୍ତି ମସାଜ୍

15/06/2021 at 7:22 AM

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୫|୦୬ ସମ୍ବଲପୁର ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ଜେଲ୍ ଜିଆଇଜି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଚାଲିଛି ମସାଜ୍ ସେବା । ଜଣେ କଏଦୀ ବଡବାବୁଙ୍କୁ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଗଣା ମସାଜ୍ ସେବା । ବାବୁ ଜଣକ ଏକ ଖଟରେ ଆରାମରେ ଶୋଇଥିବାବେଳେ କଏଦୀ ବିଚରା ସେବା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି । ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓଟି ୧୫ ଦିନ ଭିତରର ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ତେବେ ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଏହି କଏଦୀ ଜଣଙ୍କ ବାବୁ ଧର୍ମ ପାଳନ କରି ମସାଜ୍ ସେବା ସାଙ୍ଗକୁ ଘର କାମବି କରୁଛନ୍ତି । କଏଦୀ ଜଣକ ଡ୍ରେସକୋଡରେ ରହି ବଡବାବୁଙ୍କ ଘର ସଫା, କିଚେନ ସଫାଠାରୁ ଘର ପୋଛା ବି ଲଗାଉଛନ୍ତି । ଯାହାର ଭିଡିଓ ନ୍ୟୁଜ୍ 7 ହାତରେ ଲାଗିଛି । 

ଏଠି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି । ମାନବାଧିକାର କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଜେଲ ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଅଧିକାର ଦେଲା କିଏ । ଜେଲ୍ ଡିଆଇଜିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭିତରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ ମାଗଣା ସେବା ପାଇଁ ଅନେକ କଏଦୀଙ୍କୁ ଏମିତି ଖଟାଯାଏ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ତେବେ ଡ୍ରେସ କୋଡ଼ରେ ଜଣେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଘର କାମ ସହିତ ମସାଜ କରୁଥିବା ଭିଡଓରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇପଡୁଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କଏଦୀ ଜଣକ ହତ୍ୟା ମାମାଲରେ ସଜା କାଟୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତଥାପି ବଡବାବୁ ଆରାମରେ ଶୋଇ କଏଦୀଙ୍କୁ ଖୋଲା ଛାଡିଛନ୍ତି । ଯାହା ଫେରାର ହେବାର ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସମ୍ଭାବନାକୁ ମଧ୍ୟ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇନପାରେ । ଏଥିରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ଗାଙ୍ଗଷ୍ଟର  ହାଇଦର ଫେରାର ପରେ ବି ସମ୍ବଲପୁହର ଜେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ବୁଦ୍ଧି ଶିଖିନାହାଁନ୍ତି । ବିନା ସୁରକ୍ଷାରେ  କଏଦୀକୁ ଛାଡିବା ଓ ମସାଜ ସେବା ନେବା କେତେଦୂର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ତେବେ କଏଦୀ ସବୁଦିନ ଡିଆଇଜିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କେମିତି ଅଜଣା ରହିଛନ୍ତି ତାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ନାନା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

   Related Posts