Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ପୁଣି କଟକ ପୋଲିସର ଦବଙ୍ଗଗିରି: ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଛାଡି ଅଭିଯୋଗକାରୀକୁ ନାଲିଆଖି

11/03/2019 at 6:00 PM

କଟକ୧୧୧|୩ (କିରଣ କାନୁନ୍‌ଗୋ):ମଦ ବିରୋଧରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ବାହାର କରିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରି ଜୋନ୍‌ 2 ଏସିପି ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ କଟକରେ ପୋଲିସର ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ଆସିଛି ଆଉ ଏକ ଅଭିଯୋଗ । ଖାନ ନଗର ଅଂଚଳରେ ଏକ ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ବାଦାମବାଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ନାଲି ଆଖି ଦେଖାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରା୍ର ଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ନକରି ଚୁପ୍‌ ବସିବାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । …..

ପୋଲିସର ମାତ୍ରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବେ କଟକ ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖୋରାକ୍‌ ଯୋଗାଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବା ବଦଳରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ନାଲିଆଖି ଦେଖାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏକ ଜମିଜମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଖାନ୍‌ ନଗର ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ମାନବେଶ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଗଲା ୨ ତାରିଖରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ପ୍ରତ୍ୟୁଷ ମହାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର କିଛି ସହଯୋଗୀ ବିଭିନ୍ନ ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ମାନବେଶ ବାଦାମବାଡ଼ି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ବଦଳରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଗାଡ଼ିରେ ବସାଇ ଥାନାକୁ ଆଣିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା । ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାନବେଶଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ପୋଲିସ । ସେପଟେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖୁଲମଖୁଲା ବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ ନକରି ଚୁପ୍‌ ବସିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ନିକଟରେ ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ବେଳେ ସଂଗଠନର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଚାପୁଡା ମାରି କଟକ ଜୋନ୍-2 ଏସିପି ଶେଖ୍ ସରିଫୁଦ୍ଦିନ୍‌ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ବାଦାମବାଡି ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ, କଟକ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ନିକଟରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସରେ ବ୍ୟାପକ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କଟକର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାକୁ ଆସିଥିବା ନୂଆ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସହ ସହରବାସୀଙ୍କ ଭରସା ଜିତିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ୟମକରିବା ଦରକାର । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନକରି ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ନିଜ ଦବଙ୍ଗଗିରି ଦେଖାଇଲେ ପୋଲିସ ହିଁ ବଦନାମ ହେବା ସାର ହେବ ।

   Related Posts