Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

୬୬ ଜଣ ପୋଲିସ, ଅଗ୍ନିଶମ, ଓ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ପୋଲିସ ଓ ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦକ

26/01/2020 at 7:30 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୬।୦୧ – ୬୬ ଜଣ   ପୋଲିସ, ଅଗ୍ନିଶମ, ଓ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ  ମିଳିଲା  ପୋଲିସ ଓ ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦକ।   ୭୧ ତମ  ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର  ଦିବସ ଅବସରରେ ଲୋକସେବା ଭବନ  ସମ୍ମିଳନୀ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୋଲିସ ପଦକ ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ ରେ ଏହି ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।।

  ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ  ସାହାସିକତା, ଉଲେଖନୀୟ, ପ୍ରଶଂସନୀୟ, ସଂସ୍କାରମୁଳକ କାମ କରିଥିବା ​ପୋଲିସ, ଅଗ୍ନିଶମ,   ଜେଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ପୋଲିସ   ଓ  ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦକ। ଭୁବନେଶ୍ବର  ଲୋକସେବା ଭବନ  ସମ୍ମିଳନୀ  କକ୍ଷରେ ଆୟାଜିତ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପଦକ ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବରେ ରାଜ୍ୟ ୫୦ ଜଣ  ପୋଲିସ,ଅଧିକାରୀ ୧୦  ଜଣ ଅଗ୍ନିଶମ ଓ  ୬ ଜଣ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ  ପଦକ ପ୍ରଦାନ  କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟପାଳ। ଦୁର୍ଗମ  ଅ୍ଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବା ହେଉ ଅବା  ଅପରାଧୀ ଦମନ, ଆଇନ ଶୃଖଂଳା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଳେଖନୀୟନୀୟ କାମ କରିଥିବା   ପୋଲିସ  କର୍ମଚାରୀ  ମାନଙ୍କୁ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ବିଭାଗର  ୨୩ ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧୀକାରୀଙ୍କୁ  ସାହାସିକତା, ଓ  ଉଲେଖନୀୟ କାମ କରିଥିବା   ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କମିଶନରେଟରେ କାଯ୍ୟରତ    ଅତିରିକ୍ତ ଡିଏସପି ପ୍ରମୋଦ ପଣ୍ଡା, ଓ  ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିଦେଁଶାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏଏସଆଇ ଶିବ ନାରାୟଣ ରଥଙ୍କୁ  ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କାମ ପାଇଁ  ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୋଲିସ ମେଡାଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।  ​  ପଦକ ଆଗାମି  ଦିନରେ  ଉତ୍ସାହ ଓ ପ୍ରେରଣା  ଯୋଗାଇ ଦେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପୋଲିସ ଡିଜି ଅଭୟ।

୫୦ ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ୧୦ ଜଣ ଅଗ୍ନିଶମ ଓ  ୬ ଜଣ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍ଗ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଅତିରିକ୍ତ ଡିଜି ବିନୟ ତୋଶ  ମିଶ୍ର,  ଆଇଜି ରେଖା ଲୋହାନୀ, ପୁରୀ ଏସପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାସଙ୍କସମେତ ୧୪   ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧୀକାରୀଙ୍କୁ  ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ସେପଟେ  ଲିଡିଙ୍ଗ ଫାୟାର ମ୍ୟାନ ଭରତ ଭୁଷଣ ନାଏକଙ୍କୁ   ଉଲେଖନୀୟ  କାମ ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅଗ୍ନିଶମ ​‌ ମେଡାଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ୯ ଜଣ ଆଗ୍ମିକ ଓ  ସିଭିଲ ଡିଫେନ୍ସ, ପ୍ଲାଟୁନ କମାଣ୍ଡର ଓ ମହିଳା  ହୋମ ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସନୀୟ କାମ  ପାଇଁ   ପଦକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।  ଏହି ପଦକ ଆଗାମୀ  ଦିନ​‌ଭଲ କାମ କରିବା ସହ  ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପଦକ ପାଇଥିବା ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ।

ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗୃହ ସଚିବ, ପୋଲିସ ଡିଜିଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।  ଉତ୍ସାହ  ଓ ପ୍ରେରଣା ପାଇଁ  ଆଗକୁ  ଭଲ ମଣିଷ ହେବା ସହ  ସେବା ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ସାହ ଓ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇ ବାରେ ବେଶ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

   Related Posts